مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

ساخت ۳۰۶ هزار واحد طرح نهضت مسکن ملی توسط بنیاد مسکن

بر اساس آمارهای ارایه شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرای طرح نهضت ملی مسکن توسط این بنیاد در شهرها و روستاها به جمع ۳۰۶ هزار واحد رسیده است که ۱۰۳ هزار واحد آن در شهرها و ۲۰۳ هزار واحد آن در روستاهاست.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان یکی از کارگزاران اجرای طرح نهضت مسکن ملی از ابتدای اجرای طرح تاکنون طبق تکلیف قانونی، احداث واحدهای مسکونی طرح را در شهرهای تحت مسوولیت و همچنین در روستاها برعهده گرفت.

بر اساس تعهداتی که بنیاد مسکن برعهده گرفته است مقرر شده تا طی دولت سیزدهم جمعاً یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی در شهرها و روستاها توسط این بنیاد مسکن احداث و شود که نیمی از آنها در شهرها و نیم دیگر در روستاها اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

بر اساس آخرین آمارهای اخذ شده از بنیاد مسکن، هم‌اکنون ۱۰۳ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در شهرها با مجموع میانگین پیشرفت فیزیکی ۲۳ درصد در دست اجرا قرار دارد.

«حمیدرضا سهرابی» معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این رابطه گفت: از ۱۰۳ هزار واحد مسکونی نهضت ملی در حال اجرا در شهرها، ۷۵ هزار واحد در حال اجرای فونداسیون، ۴۵ هزار واحد در مرحله اتمام فونداسیون و ۱۸ هزار واحد در مرحله اتمام اسکلت، قرار دارند.

وی اضافه کرد: همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهر بندر امام (ره) بازسازی ۵ هزار واحد را نیز در حال انجام دارد که در مجموع در حوزه مسکن شهری ۱۰۸ هزار واحد توسط بنیاد مسکن در حال ساخت است.

همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستاها بیش از ۲۰۳ هزار واحد مسکونی را وارد مرحله ساخت کرده که میانگین پیشرفت فیزیکی این واحدهای روستایی نیز حدود ۴۵ درصد برآورد شده است.

بنا بر اعلام «مجید جودی» معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن، آن بنیاد سالانه اجرای ۲۰۰ هزار واحد را در برنامه دارد که در صدد است تا این تعداد واحد با سقف تعیین شده اجرایی و عملیاتی شود.

بهره‌برداری از ۲۸ هزار واحد مسکونی نهضت ملی در دهه فجر ۱۴۰۱

«اکبر نیکزاد» رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز پیش از این و در گفت‌وگویی از تکمیل و بهره‌برداری ۲۸ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاها کشور در بهمن ماه سال جاری خبر داد و گفت: در برنامه است تا در بهمن ماه سال جاری با حضور وزیر راه و شهرسازی ۲۸ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی احداث شده توسط بنیاد مسکن بهره‌برداری شود که ۳ هزار واحد از این تعداد کل واحدهای نهضت ملی در شهرها و ۲۵ هزار واحد از این تعداد کل نیز در روستاها احداث شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا