راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

ساخت ۱۱ هزار مسکن ملی در بافت فرسوده تهران

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، حمیدرضا سهرابی اظهار کرد: در بخش مسکن شهری سالیانه ۲۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن بر عهده بنیاد قرار دارد که حدود ۱۰۳ هزار واحد آغاز شده است. اولویت اجرای این پروژه‌ها شهرهای کوچک است ولی در برخی شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها از جمله قم، بندرعباس، قزوین، گرگان و تعدادی دیگر از شهرها نیز پروژه‌هایی در دست اجرا داریم.

وی  افزود: در شهر تهران هم حدود ۱۱ هزار واحد در قالب تفاهم‌نامه با شهرداری تهران، عموما در بافت فرسوده احداث می‌کنیم که کارها از حدود شش ماه قبل آغاز شده و عمدتا در مراحل فونداسیون به بعد است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن هم‌چنین با اشاره به ساخت واحدهای مسکن ملی برای مددجویان بهزیستی اظهار کرد: ۱۰ هزار در قالب تفاهم‌نامه با سازمان بهزیستی اجرا می‌کنیم که خوشبختانه پس از معرفی افراد توسط سازمان بهزیستی حدود ۲۰۰۰ واحد شروع شده و پیگیر هستیم تا تعداد باقی‌مانده هم به زودی آغاز شود.

به  گفته سهرابی، در بخش روستایی هم ۲۰۰ هزار واحد را آغاز کرده‌ایم که به روستاییان، تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی با مدت بازپرداخت ۲۰ ساله و نرخ سود ۵ درصد پرداخت می‌شود.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن تصریح کرد: در جریان بازسازی روستاها سیمان و میلگرد در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. نقشه، هدایت و پشتیبانی هم از طرف بنیاد انجام می‌شود و مردم اقدام به ساخت و ساز می‌کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا