بورس و بازارمجله خبری

نمره قبولی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن ملی

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، عطاء اله اکبری در بازدید از پروژه های طرح نهضت ملی مسکن زاهدان اظهار کرد: با توجه به اینکه تلاش دولت در اجرای این طرح بر آن است که عرضه و تقاضا در مسکن متعادل و حتی عرضه از پیشی گیرد تا قیمت مسکن کاهش یابد و از سوی دیگر با سیاستگذاری های مناسب با اجرایی کردن طرح نهضت ملی مسکن و خانه دار شدن اقشار مختلف به خصوص جوانان و زوج های جوان می توان قیمت مسکن را کاهش داده و به تعادل نسبی رساند این استان با تامین اراضی موردنیاز فراتر از برنامه پیش بینی شده پیشتاز اجرای این طرح در کشور بشمار می رود.

وی بیان کرد: 205 هزار و 135 نفر در طرح نهضت ملی مسکن استان ثبت نام کردند که بعد از پالایش متقاضیان انجام شده بیش 75 هزار و 149 نفر حائز شرایط شناخته شدند.

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همچنین تاکنون 19 هزار و 431 متقاضی نیز در سراسر اقدام به واریز وجه در طرح نهضت ملی مسکن کردند و زمینه اتصال ۱۱ هزار و ۹۶۱ متقاضی به پروژه ها فراهم شده است.

اکبری افزود: اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان زمینه ساز اشتغال حدود ۲۲ هزار نفر شده است و همچنین عملکرد مطلوب بانک ها با پرداخت حدود ۶۷۰ میلیارد تومان این استان را پیشتاز پرداخت تسهیلات بانکی به این طرح مهم ملی کرده است.

وی با اشاره به اینکه طرح نهضت ملی مسکن در بیشتر نقاط این استان به مرحله اجرا رسیده است، اظهار داشت: اجرای این طرح را در دو روش پیش می بریم به طوری که در شهرهایی که امکان پذیر است زمین را به متقاضی تحویل می دهیم تا با در نظر گرفتن تسهیلات و سایر امکانات مربوطه خودشان اقدام به ساخت کنند و در شهرهایی که تعداد متقاضیان بالایی داشته باشد به صورت انبوه سازی انجام می شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا