بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

مسکن ملی اجاره ۹۹ ساله است؟

به گزارش ساختمان آنلاین:   محمود  محمودزاده گفت:  در راستای قانون جهش تولید مسکن واگذاری زمین اجاره ۹۹ ساله بوده و تمام پروژه‌های نهضت ملی مسکن اجاره ۹۹ ساله هستند. هم اکنون قیمت زمین ۴۰ درصد قیمت مسکن را تشکیل می‌دهد که دولت با واگذاری زمین‌های ۹۹ ساله در این طرح سعی می‌کند، قیمت مسکن را کاهش دهد.

به گفته معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از تاریخ تصویب و ابلاغ قانون تعالی جمعیت متقاضیانی که فرزند سوم آن‌ها پس از ابلاغ قانون به دنیا بیاید، در شهر‌های زیر ۵۰۰ هزار نفر در صورت داشتن شرایط می‌توانند از این قانون بهره‌مند شوند.

او گفت: ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن تا پایان سال تمدید شده و بعد از اتمام پالایش ثبت نام کنندگان بررسی انجام می‌شود. به زودی متقاضیان به پروژه‌ها معرفی می‌شوند و تاکنون بیش از ۹۵ درصد از ثبت نام کنندگان پالایش آن‌ها به اتمام رسیده است.

بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند و تعداد ثبت نام کنندگان مردان مجرد در این طرح ۴۰۰ هزار نفر بوده و اراضی بیش از ۹۸۰ هزار نفر تاکنون تامین شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا