راه و شهرسازیمجله خبری

قرعه کشی ساخت ۸۱۰۰ واحد مسکن ملی در اراک انجام شد

به گزارش ساختمان آنلاین:    احمد مرزبان در جلسه شورای اداری استان مرکزی در خصوص فرایند اجرایی نهضت ملی مسکن اظهار کرد: در طرح اقدام ملی مسکن سهمیه استان ۲۱ هزار و ۲۹۰ واحد بود که ۸۰۹۰ واحد در شهرها و ۱۲ هزار و ۴۰۰ واحد در امیرکبیر و مهاجران ساخته می شود. مقرر شد که در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر برای ۷۴۹۹ واحد اراضی تامین و عملیات ساختمانی نیز آغاز شده است

وی گفت: در طرح جهش تولید مسکن سهمیه استان مرکزی ۶۱ هزار و ۱۲۷ واحد بود که ۱۹ هزار واحد در شهرهای امیرکبیر و مهاجران هدفگذاری شد و تاکنون ۴۵۲ هکتار زمین تامین شده است.

مرزبان با اشاره به ساخت پروژه سردار شهید قاسم سلیمانی در انتهای خیابان هپکو با ظرفیت ۳۰۴۰ واحد با پیمانکاری جهاد خانه سازی، گفت: کار در ۲۴ هکتار در حال پیشرفت است و تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی حاصل شده است، ۶۰۰ واحد توسط بنیاد مسکن در شهرک کوثر در حال انجام است و عملیات اجرایی دو هزار واحد در ساوه آغاز شده است.

وی اضافه کرد: در شهرستان محلات  ۹۳ نفر واریز وجه داشتند، اما به دلیل کمبود زمین، ۲۲ هکتار زمین به محدوده الحاق شد و برای ۱۴۰۰ نفر دیگر ظرفیت ایجاد شد.

مرزبان بیان کرد: در نیمور ۶۲ نفر واریز وجه داشتند که عملیات اجرایی آغاز شده و ۹ هکتار زمین هم برای طرح نهضت ملی در نظر گرفته شده است، ۴۸۰ نفر در دلیجان واریز وجه انجام داده اند و ۱۵ هکتار زمین اختصاص یافته است و ۱۵۰۰ واحد ظرفیت ساخت وجود دارد، در نراق ۲۲ نفر درخواست داشتند که زمین برای متقاضی تامین و عملیات اجرایی آغاز شده است.

وی اظهار کرد: در خمین ۴۲۴ نفر واریز وجه داشته اند و ۴۷ واحد در حال ساخت است و ۱۱ هکتار زمین فراهم شده که مستعد ساخت ۱۴۰۰ واحد است، در کمیجان ۱۰۲ نفر واریز وجه داشتند که زمین تامین و در شازند ۷۵ نفر واریز وجه کرده اند و عملیات اجرایی نیز آغاز شده است، در تفرش ۱۵۴ نفر واریز وجه داشته اند و عملیات اجرایی مسکن متقاضیان با تامین زمین آغاز شده است و اولین خانواده نیز ساکن شده اند، همچنین در آشتیان ۴۸۶ نفر واجد شرایط هستند که ۱۵۴ نفر واریز وجه انجام داده اند و عملیات اجرایی در حال انجام است و فراهان ۱۵ نفر واریز وجه داشتند که برای ۱۲ نفر زمین تامین شده است.

مرزبان با بیان اینکه در فرمهین و شازند و مامونیه مشکل تامین زمین داریم و با رایزنی سازمان ملی زمین و مسکن مقرر است که زمین خریداری شود، گفت: در غرق آباد ۱۶ نفر واریز داشتند که عملیات اجرایی آغاز شده است و در مامونیه ۲۴ واحد در حال ساخت است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی اضافه کرد: امروز با قرعه کشی ۸۱۰۰ واحد مسکونی در اراک عملا ساخت ۱۸ هزار واحد مسکونی در حال انجام است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا