راه و شهرسازیمجله خبری

مقاوم‌سازی ۵۵ هزار مسکن روستایی در استان مرکزی

به گزارش ساختمان آنلاین: محمدرضا رضا فرح روز دوشنبه ۲۷ دی در شورای مسکن استان مرکزی افزود: ساخت هفت‌هزار و ۴۲۵ واحد مسکونی در طرح جهش ملی تولید مسکن در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و روستاها در بنیاد مسکن استان هدفگذاری شده که تمام ظرفیت برای ساخت و بهره‌برداری از این طرح بکار گرفته می‌شود.

افزود: از این تعداد، هزار و ۴۴۶ واحد به بانک معرفی شده‌اند، یک‌هزار و ۲۳۵ واحد عقد قرارداد شده، یک‌هزار و ۳۴۶ واحد پروانه ساخت دریافت کرده‌اند، هزار و ۶۲۸ واحد در مرحله پی‌کنی، یک‌هزار و ۲۴۴ واحد در مرحله اجرای فوندانسیون، ۵۹۶ واحد در مرحله اسکلت، ۴۴۶ واحد در مرحله سقف، ۱۰۳ واحد در مرحله سفت‌کاری هستند و ۳۶ واحد نیز پایان کار را دریافت کرده اند.

وی اظهار کرد: مجموع مسکن‌های روستایی استان مرکزی  ۱۰۴ هزار واحد است که ۵۵ هزار واحد معادل ۵۴ درصد مجموع این واحدهای مسکونی با اعطای ۱۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات از سوی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، مقاوم سازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی در خصوص سهمیه مقاوم سازی مسکن روستایی استان در سال جاری افزود: این سهمیه در سال جاری سه هزار و ۷۴۵ واحد است که بخش عمده‌ای از این واحدها به بانک‌های عامل معرفی شدند و ۵۵۰ واحد نیز تکمیل شده و پایان کار را دریافت کرده‌اند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا