بورس و بازارفن آوری های ساختمانیمجله خبری

مسکن در اروپا گران شد

به گزارش ساختمان آنلاین:  بنا بر گزارش جدید یورواستات، اداره آمار کمیسیون اتحادیه اروپا، قیمت مسکن در این اتحادیه در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ میلادی ۹.۲ درصد رشد داشته است. این نتیجه‌گیری، حاصل ارزیابی شاخص قیمت مسکن در همه کشورهای عضو و مقایسه قیمت‌های این دوره با دوره مشابه در سال ۲۰۲۰ میلادی است.

بنا بر این گزارش که روز جمعه ۱۴ ژانویه منتشر شد، میزان افزایش قیمت‌مسکن در منطقه پولی یورو نیز ۸.۸ درصد بوده است.

این بالاترین نرخ رشد سالانه قیمت مسکن برای اتحادیه اروپا از سه ماهه دوم سال ۲۰۰۷ میلادی و برای منطقه یورو از سال ۲۰۰۵ میلادی است.

تحولات قیمت مسکن در کشورهای عضو اتحادیه اروپا

براساس داده‌ها، در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ میلادی افزایش قیمت مسکن در همه کشورهای عضو اتحادیه دیده شده و در نیمی از این کشورها نیز این افزایش قیمت بیش از ۱۰ درصد بوده است.

کمترین نرخ رشد قیمت در این دوره در کشورهای قبرس (۲.۲ درصد) و ایتالیا و اسپانیا (هر دو ۴.۲ درصد) و بیشترین میزان در جمهوری چک (۲۲ درصد) سپس لیتوانی (۱۸.۹ درصد)، استونی (۱۷.۳ درصد) و هلند (۱۶.۸درصد) به ثبت رسیده است.

داده‌ها همچنین حاکی از آن است که در همه کشورهای عضو نیز قیمت مسکن در این دوره، در مقایسه با سه ماهه دوم افزایش یافته است.

منطقه یورو (EA19) شامل ۱۹ کشور اروپایی عضو اتحادیه اروپا یا خارج از آن است که یورو را به عنوان پول رسمی خود انتخاب کرده‌اند و سیاست‌های پولی آنها نیز بطور هماهنگ از مسیر بانک مرکزی اروپا تعیین می‌شود.

این کشورها عبارتند از: بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند.

عصر ایران

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا