بورس و بازارمجله خبری

مسکن اجاره‌ای می تواند مشکل اجاره‌بهای مسکن را حل کند

به گزارش ساختمان آنلاین: یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تا زمانی که مسکن اجاره ای راه نیفتد وضعیت اجاره بها به همین منوال خواهد بود؛ طبق قانون شهرداری ها و انبوه سازان به جای ساخت و فروش مسکن، مسکن بسازند و اجاره دهند.

اقبال شاکری درباره راهکار‌های حل مشکل نرخ اجاره بها اظهار کرد: نباید مداخله ای در بازار کنیم؛ این یک کار اساسی زمین مانده در سالیان گذشته است که نمی توان آن را با دستورالعمل و بخشنامه حل کرد.

وی توضیح داد: باید هرچه زودتر پروژه هایی مثل مسکن ناتمام مهر و طرح مسکن اقدام ملی را اجرایی کرد و به پایان رساند و همچنین قانون جهش تولید مسکن را به درستی اجرا کرد؛ در کنار آن تا وقتی مسکن اجاره ای راه نیفتد کار اساسی صورت نمی گیرد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ۱۰ سال از قانون مصوب می گذرد، ولی ما شاهد اجرای قانون مربوط به مسکن اجاره ای نیستیم، مسکن اجاره ای یعنی شهرداری ها و انبوه سازان به جای آنکه خانه بسازند و بفروشند، خانه بسازند و اجاره بدهند. ما در مجلس شورای اسلامی از ابزار نظارتی برای اجرای این قانون استفاده می کنیم.

شاکری با بیان این که مجلس شورای اسلامی در مورد وضع اجاره بها هم ورود کرده است، گفت: ما نمی خواهیم کار عجله ای انجام دهیم مثلا در حوزه تعرفه مشاورین املاک ورود کرده و یا این که تنظیم رابطه حقوق مالک و مستاجر هم مواردی را تاکید داشتیم به طور کلی باید تنظیم گری به گونه ای در بازار صورت گیرد که آرامش ایجاد شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا