فن آوری های ساختمانیمجله خبری

لندنی‌ها ۵۵ میلیارد پوند برای خرید منازل خارج از پایتخت هزینه کردند

به گزارش ساختمان آنلاین: به نقل از نشنال نیوز، لندنی‌ها در سال 2021 پس از اینکه همه‌گیری کرونا باعث بزرگ‌ترین موج خروج از پایتخت انگلیس در یک نسل شد، رقم بی‌سابقه 54.9 میلیارد پوند را برای خرید املاک خارج از شهر هزینه کردند.

ارقام گردآوری شده توسط مشاور املاک همپتون نشان می‌دهد که خریداران خانه مستقر در لندن در سال 2021 بیش از هر سال دیگری از سال 2007، زمانی که 36.6 میلیارد پوند خرج شد، املاک خارج از پایتخت خریداری کردند.

بر اساس این گزارش، عامل اصلی این تغییر، افزایش شدید کار از راه دور بود، به ویژه در آغاز سال جاری میلادی که انگلیس سومین دور قرنطینه و محدودیت های کرونایی خود را اجرا می کرد که باعث شد بسیاری از مردم شهر را رها کرده و به سمت شهرهای حاشیه‌ای و خانه‌های بزرگتر با باغ‌های مقرون به صرفه تر، مهاجرت کنند.

انشیا بوریج، سرپرست بخش تحقیقات در شرکت مشاوره املاک همپتونز Hamptons در این باره گفت: سال 2021 احتمالاً بزرگترین میزان مهاجرت از لندن برای حداقل یک نسل رخ داده است.

وی گفت: در طول 20 سال گذشته، افراد بیشتری نسبت به کسانی که امروز در لندن دارای خانه هستند، در خارج از پایتخت خانه خریده‌اند.

بوریج افزود: شهروندانی که شهرها را ترک کرده اند، نه تنها جغرافیای کمربندی شهرها را تغییر داده اند، بلکه شهرهای کوچکتر و سراسر شهرهای جنوب انگلستان را تغییر داده اند. و این امر به طور فزاینده ای در دنیای پس از کووید تثبیت شده است.

بر اساس این گزارش، سال 2021 سالی سرشار از اوج و فرود برای بازار املاک بریتانیا بوده است، که با عبور از سومین دور قرنطینه در انگلیس و محدودیت‌های مشابه در بقیه کشور آغاز شد.

خریداران مستقر در لندن در سال جاری میلادی بیش از 112700 خانه در خارج از شهر خریداری کردند که بالاترین تعداد از سال 2007 محسوب می شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا