بورس و بازارمجلس و ارگان هامجله خبری

قیمت مسکن 647درصد افزایش داشته است

به گزارش ساختمان آنلاین:  حسن محمدیاری در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۶ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی طی سخنانی درخصوص گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد وضعیت شاخص های اقتصادی در دولت های یازدهم و دوازدهم گفت: امیدوارم با وجود مجلس انقلابی و دولت سیزدهم، شاهد گام های بلندی در تمامی عرصه ها به ویژه حوزه های اقتصادی باشیم.

نماینده مردم طوالش و رضوانشهر و ماسال در مجلس یازدهم با بیان اینکه از تمام افرادی که متولی کارهای اجرایی در دولت های گذشته بودند، تشکر می کنم، این دولت ها با توجه به ظرفیت های خود منشأ اثرات خیر شدند، افزود: براساس گزارش کمیسیون اقتصادی مسلم است که در دولت های یازدهم و دوازدهم شاخص های اقتصادی دچار کمی و کاستی هایی بوده است.

وی بیکاری را یکی ازمشکلات اساسی سال های اخیر دانست و اضافه کرد: در مناطق کم بهره و کم برخوردار از امکانات و ظرفیت ها این مشکل شدیدتر است به گونه ای که بیشتر مراجعات به بنده و همکاران مربوط به این موضوع است.

محمدیاری ادامه داد: در حوزه انتخابیه بنده که حدود ۱۰۳ کیلومتر ساحل دارد، برای گرفتن مجوز اداری به منظور احداث اسکله و بندر، افراد بیش از یک سال درگیر بروکراسی های اداری شده اند، در واقع فساد اداری از اجرای این مهم جلوگیری کرده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقای رئیسی در مبارزه با فساد در قوه قضائیه موفق بود و امیدوارم در مبارزه با فساد اداری و حذف بروکراسی، ایجاد زیرساخت و تسهیل در صدور مجوزها به ویژه برای سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز گام های بلندی بردارد، تصریح کرد: جهش مسکن طی سال های اخیر بسیار زیاد بوده، به گونه ای که میانگین قیمت هر مترمربع مسکن در سال ۹۲ حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده که طی سال های اخیر با جهش ۶۴۷ درصدی مواجه شده است و این موضوع با توجه به مشکلات معیشتی، دغدغه های بسیاری برای مردم به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه قیمت مسکن در سال ۹۹ به حدود ۲۸ میلیون تومان به صورت میانگین رسیده، از لجاجت با مسکن مهر انتقاد کرد و ادامه داد: کار خوب را حتی از فردی که قبول نداریم، باید یاد بگیریم؛ مسکن مهر پروژه خوبی بود و بسیاری از مشکلات را در این زمینه حل می کرد، اما با بی مهری دولت قبل مواجه شد.

محمدیاری با بیان اینکه نقدینگی ۵۰.۹ برابر شد که این موضوع کاهش ارزش پول ملی را رقم زد، گفت: رکورددار نرخ تورم سالانه بودیم و نرخ ارز در طی سال های اخیر رشد بسیاری داشته و حدود ۷۰۰ درصد افزایش یافته است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم با بیان اینکه در ارائه تسهیلات بانکی، بی عدالتی حاکم است، توضیح داد: برخی مراجعان برای دریافت وام های خرد با مشکل مواجه می شوند، در مقابل برخی افراد با رانت و ارتباطات ناسالم از این تسهیلات استفاده می کنند که این موضوع موجب شده برخی از کارخانجات به تعطیلی کشیده شوند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا