بورس و بازارمجله خبری

علل افزایش قیمت مسکن چیست؟

به گزارش ساختمان آنلاین:   محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم تعادل در عرضه و تقاضا در چند سال گذشته باعث افزایش قیمت مسکن شده است، گفت: یکی دیگر از دلایل افزایش سرسام‌آور مسکن در چند سال گذشته عدم نظارت بر قیمت مصالح ساختمانی به ویژه سیمان و فولاد و عدم همکاری بانک‌ها بوده است البته عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم در ایجاد وضعیت امروز مسکن را نیز نباید نادیده گرفت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با کمبود بیش از چهار میلیون واحد مسکونی در کشور مواجه هستیم، ادامه داد: بیشتر این آمار مربوط به خانوار و اقشار کم درآمد جامعه است که به دلیل گرانی های افسارگسیخته امکان تهیه خانه را ندارند که مجلس نیز در راستای حل این مشکل اقدام به تصویب طرح جهش تولید مسکن کرد.

نماینده جهرم در مجلس با بیان اینکه در قانون مصوب مجلس که برای اجرا هم ابلاغ شده است دولت مکلف به ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی شده است، اضافه کرد: بیش از 50 درصد از نیاز انباشته مسکن متعلق به دهک‌های پایین جامعه است و در حال حاضر 70 درصد نیاز مسکن در 11 کلانشهر متمرکز شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس صنعت ساختمان را پیشران موتور محرک اقتصاد کشور دانست و افزود: این صنعت می‌تواند به اشتغالزایی در کشور کمک کند و باید همه دستگاه‌ها به ویژه وزارت راه و اقتصاد با برنامه‌‌ریزی‌های مدون به دنبال اجرایی شدن قانون جهش تولید مسکن باشند.

رضایی‌کوچی با بیان اینکه قانون جهش تولید مسکن یکی از مترقی‌ترین قوانین مصوب مجلس بوده و تمامی مولفه های مورد نیاز تأمین مسکن در آن دیده شده است، اظهار کرد: برای ساخت یک میلیون مسکن در سال به فرماندهی میدان و قرارگاه نیاز داریم، انتظار دارم در وزارت راه و شهرسازی این قرارگاه تشکیل شود.

تسنیم

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا