بورس و بازارفن آوری های ساختمانیمجله خبری

قیمت مسکن در انگلیس طی سال ۲۰۲۱ رکورد زد

به گزارش ساختمان آنلاین:  به نقل از نشنال نیوز، بازار املاک بریتانیا سال 2021 را با رکورد به پایان رساند و میانگین قیمت مسکن به 254,822 پوند رسید که از ابتدای این سال 24 هزار پوند و نسبت به دسامبر سال قبل از آن 10.4 درصد افزایش داشت.

بر اساس داده های مؤسسه مالی “نیشنواید” Nationwide قیمت مسکن در ماه نوامبر 1 درصد رشد کرد و شاهد بیشترین افزایش قیمت در یک سال از سال 2006 بود.

رابرت گاردنر، اقتصاددان ارشد نیشنواید در این باره گفت: قیمت یک خانه معمولی در بریتانیا اکنون به رکورد 254,822 پوند رسیده است که 23,902 پوند در طول سال افزایش نشان می‌دهد. این بزرگترین افزایشی است که ما در یک سال از نظر نقدی شاهد بوده ایم. قیمت ها در حال حاضر 16 درصد بالاتر از قبل از شیوع همه گیری کرونا در اوایل سال 2020 است.

وی در ادامه گفت: علیرغم پایان برنامه (تشویقی) معافیت مالیاتی برای خرید مسکن پس از سپتامبر، تقاضا در ماه های اخیر همچنان قوی بوده است.

تاییدیه‌های وام مسکن برای خرید خانه همچنان بالاتر از سطح قبل از همه‌گیری بوده است، اگرچه در ماه اکتبر با کاهش فعالیت در بازار مسکن پس از هجوم اوایل سال 2021 تعداد این وام‌ها کاهش یافت.

با این حال، در 11 ماه اول سال 2021، تعداد کل معاملات ملک تقریبا 30 درصد بیشتر از مدت مشابه سال 2019 بود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا