بورس و بازارمجله خبری

قیمت خانه در هر منطقه تهران چند؟

به گزارش ساختمان آنلاین:  براساس آخرین آمارها متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران طی بهمن ماه به ۳۳ میلیون و ۵۶ هزار تومان رسیده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۰.۴ و ۱۶.۴ درصد افزایش یافته است.

همچنین، تعداد معاملات انجام شده در این ماه حدود ۸.۵ هزار فقره بوده که در مقایسه با ماه قبل ۱۳.۱ درصد کم شده است که در این بین، بررسی جزئیات متوسط قیمت هر متر خانه و تعداد معاملات انجام شده در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران نشان می‌دهد که بیشترین قیمت هر متر خانه ۷۰ میلیون و ۲۵۹ هزار تومان در منطقه ١ و کمترین آن با ۱۵ میلیون و ۶۴۷ هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است.

علاوه براین، در بهمن ماه امسال در مناطق ۱ و ۱۸ تهران به ترتیب معادل ۳۲۲ و ۲۵۳ فقره خانه معامله شده که نسبت به ماه قبل با کاهش مواجه شده است.

از سوی دیگر، بررسی گزارش بانک مرکزی از نظر تفاوت متوسط قیمت مسکن در مناطق ۲۲ گانه تهران در بهمن ماه نسبت به دی ماه سال جاری بیانگر این است که ۱۷ منطقه از تهران با افزایش قیمت مسکن در ماه موردنظر مواجه شده‌اند.

 علاوه براین، مسکن در بهمن ماه سال جاری در پنج منطقه دیگر از تهران نسبت به دی ماه کاهش قیمت داشته‌ که شامل مناطق ۲، ۶، ۱۴، ۱۵، ۱۷ می‌شود.

از سوی دیگر، تعداد معاملات مسکن در بهمن ماه سال جاری نسبت به دی ماه  در ۲۱ مناطق تهران کاهشی بوده و فقط در منطقه ۶ افزایشی بوده که کم‌ترین تعداد معامله مسکن به منطقه ۱۹ با ۶۴ معامله و بیشترین تعداد معامله نیز به ترتیب به مناطق ۵، ۱۰، ۴ و ۲ مربوط می‌شود که هر یک به ترتیب  ۱۲۶۲، ۸۵۷، ۷۲۷ و ۶۴۴ معامله مسکن داشته‌اند.

قیمت خانه در هر منطقه تهران چند؟

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا