مجله خبریبورس و بازارمجلس و ارگان ها

مهار نقدینگی و حفظ سرمایه مردم با فروش متری مسکن در بورس

رئیس شورای عالی استان‌ها درباره مزایای طرح فروش متری مسکن در بورس توسط شهرداری تهران، گفت: طرح فروش متری مسکن سبب مهار و هدایت نقدینگی‌ها و حفظ سرمایه مردم خواهد شد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، پرویز سروری  درباره طرح فروش متری مسکن در بورس توسط شهرداری تهران، گفت: طرح فروش متری مسکن سبب مهار و هدایت نقدینگی خواهد شد. برخی از مردم توانایی سرمایه‌گذاری دارند و همچنین علاقه‌مند هستند تا در بخش‌هایی مشارکت کنند که ارزش پول‌شان حفظ ‌شود، اما در بخش‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که برای کشور تولید هزینه می‌کند.

وی ادامه داد: نقدینگی به صورت انفجاری مشکل ایجاد می‌کند؛ اما اگر این سرمایه مدیریت شود و در بخش ساخت مسکن مورد استفاده قرار بگیرد، فردی که سرمایه‌گذاری کرده است سود خواهد برد.

نایب رییس شورای شهر تهران همچنین با اشاره به جزئیات این طرح افزود: باید مشخص شود که اگر شخصی می‌تواند متراژ مشخصی را خریداری کند، بتواند بهره‌برداری داشته باشد و در غیر این صورت سود حاصل از مشارکت در این طرح، به آنها پرداخت شود. البته این ایده‌ها باید مدل‌سازی و بررسی شود.

رییس شورای عالی استانها با تاکید بر اینکه طرح فروش متری مسکن به مهار و هدایت نقدینگی کمک می‌کند، گفت: شهروندان از اینکه سرمایه خود را در جایی مطمئن گذاشته‌اند، سود خواهند برد. با سرمایه‌گذاری و شروع سازندگی، شهر به حرکت در می‌آید و پیشرفت می‌کند. در همین راستا شهرداری نیز می‌تواند خدمات بهتر و بیشتری ارائه کند.

سروری درباره مزایای طرح فروش متری مسکن برای پایتخت تاکید کرد: طرح فروش متری مسکن اگر به خوبی مدیریت شود می‌تواند منجر به رضایتمندی شهر، شهروندان و کشور شود. همچنین به دولت هم کمک می‌شود.

وی افزود: مهم ترین وعده دولت به مردم مسئله مسکن است. هر مقدار در این موضوع سرمایه‌گذاری شود می‌تواند به طرح و وعده دولت کمک کند. در همین راستا فروش متری مسکن طرح موفقی خواهد بود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا