بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

چرا بخشنامه ایثارگری در عمران پردیس و هشتگرد اجرا نمی‌شود؟

به گزارش ساختمان آنلاین:   خردادماه امسال سازمان اداری و استخدامی کشور طی بخشنامه‌ای به دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده 2 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران دستورالعمل نحوه اجرای بند د تبصره 20 قانون بودجه سال 1400 را ابلاغ کرد.

بر این اساس مشمولین ماده 21 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران که در دستگاه‌های اجرایی شاغل هستند به موجب بند د تبصره 20 باید به استخدام رسمی دستگاه اجرایی تبدیل وضع بایند.

در ماده 2 دستورالعمل مذکور تایید گزینش مشمولین، وجود پست بلاتصدی، پرداخت حق بیمه، داشتن قرارداد و… جزو شرایط تبدیل وضعیت مشمولان اعلام شده است.

در همین زمینه حدود 6 ماه بعد از این بخشنامه، سرپرست وقت معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی طی نامه‌ای به زیرمجموعه‌های این وزارتخانه از جمله شرکت عمران شهرهای جدید ایران از آنها خواست حداکثر تا تاریخ 30 آذرماه 1400 فهرست تمامی مشمولان بخشنامه سازمان اداری و استخدامی را اعلام کنند.

بیش از دوماه از این مکاتبه می‌گذرد و پیگیری‌های تسنیم حاکی از آن است که بخشنامه ایثارگری برای اکثر شهرهای جدید ایران به جز هشتگرد و پردیس اجرا شده است.

پیگیری‌ها از شرکت عمران شهرهای جدید ایران نشان می‌دهد یکی از موانع اجرای بخشنامه ایثارگری در شهرهای مذکور تعداد بالای ایثارگران و تعداد کم پست‌های بلاتصدی در این شهرهاست. حال باید دید در تقریبا یکماه باقیمانده از سال 1400، بند د تبصره 20 قانون بودجه امسال به‌طور کامل اجرا می‌شود یا خیر؟

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا