راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

تعامل نظام مهندسی با شوراهای شهر برای شفاف سازی صنعت ساختمان

به گزارش ساختمان آنلاین: به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان، رامین کرمی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران امروز پنج شنبه ۳۰ دی ماه سال ۱۴۰۰ در همایش گرامی داشت ایثارگران نظام مهندسی اظهار داشت: در این بزنگاه لطیف تاریخی، دور هم جمع شدیم تا به احترام مادران و همسرانی که مردانه، مردان خود را به آوردگاه عشق و عقیده بدرقه کردند و جبهه‌های حق علیه باطل را با رشادت و وفاداری خود آراستند.

وی افزود: گزاف نگفته‌ایم اگر مدعی شویم، چون ایثار و شهامت، شجاعت، صبر و استقامت این شیر زنان ایران زمین نبود، چه بر سر نهال نو پای انقلاب می‌آمد. این دلاور زنان بودند که فرزندان جوان و نوجوان خود را برای خط مقدم جبهه آماده می‌کردند و برای دفاع از ولایت سینه سپر می‌کردند تا تو گویی ذره‌ای از خاک مقدس این سرزمین به دست دشمن تا دندان مسلح نیفتد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ادامه داد: مادران و همسران شهدا در طول ۸ سال دفاع مقدس حماسه‌های جاویدی ساختند که قلم توانایی نوشتن آن نیست و تاریخ همیشه از آن یاد خواهد کرد. آنان با صبر و استقامت خود دشواری‌ها را تحمل کردند و هم‌اکنون نیز در تمام عرصه‌های مختلف کشور حضوری پررنگ دارند و دیگر بانوان کشور را پیوسته به این حضور تشویق می‌کنند.

دبیر اجرایی شورای نظام‌مهندسی کشور: تصویب شیوه‌نامه گام بزرگی در راستای تکریم مهندسان ایثارگر است

در ادامه این نشست بهمن مؤمنی مقدم دبیر اجرایی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور نیز اظهار کرد: همه وظیفه داریم قدرشناس خانواده‌های ایثارگران باشیم. امنیت امروز، مرهون زحمات و فداکاری‌های همین عزیزان است.

وی افزود: تجربه موفق واحد ایثارگران در سازمان نظام مهندسی تهران، ضرورت راه‌اندازی این واحد سراسر کشور را گوشزد می‌کرد. امیدواریم با تدوین شیوه‌نامه راه‌اندازی واحد ایثارگران در شورای مرکزی نظام مهندسی، تکریم خانواده‌های ایثارگران در اولویت قرار گیرد.

مؤمنی مقدم با بیان اینکه تعامل با مدیریت شهری اولویت نخست نظام مهندسی ساختمان است افزود: برای مبارزه با فساد چاره‌ای جز اتکای به مردم و مردمی‌سازی نیست.

وی موضوع بعدی را اصلاح قوانین فسادزا در شورای شهر و شهرداری و به روز رسانی سیستم‌ها در راستای افزایش شفافیت دانست و یادآور شد: امیدواریم همه مهندسان با اقتدای به حاج قاسم «مرد میدان» بوده و به ارتقای صنعت ساختمان کمک کنیم.

کوثری نماینده تهران: جامعه مهندسی در دفاع مقدس خوش درخشید

در ادامه مراسم هم سردار اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دشمن آمده بود سه روزه خوزستان را فتح کند و ۷ روزه به تهران برسد! ابتکارات ایثارگران و جامعه مهندسی در جبهه، مانع از پیشروی سریع آنان شد.

کوثری افزود: نه تنها در روزهای ابتدایی جنگ، بلکه در تداوم روزهای حماسه و دفاع نیز جامعه مهندسی خوش درخشید که می‌توان به اقداماتی نظیر ساخت بیمارستان صحرایی و نظایر آن اشاره کرد.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس با بیان اینکه ما جنگ را به دفاع مقدس تبدیل کردیم افزود: نورانیت و خلوص نیت رزمندگان این جنگ را مقدس کرد؛ دفاع مقدس صحنه آزمایش انسان‌ها بود.

رئیس شورای عالی استان‌ها: دنبال شفاف سازی صنعت ساختمان هستیم

پرویز سروری رئیس شورای عالی استان‌ها نیز در همایش گرامی داشت ایثارگران نظام مهندسی گفت: تعامل نظام‌مهندسی با مدیریت شهری می‌تواند زمینه‌ساز ارتقای صنعت ساختمان شود.

وی افزود: تصمیم ما در مدیریت شهری شفاف‌سازی و ارتقای صنعت ساختمان است.

به گفته عضو شورای اسلامی شهر تهران، سازمان نظام مهندسی ساختمان می‌تواند با تعامل مناسب با مدیریت شهرداری به هوشمندسازی و کاهش فرایند صدور پروانه ساختمان کمک کند که در این زمینه به زدوی جلسات مشترکی برای هم‌اندیشی برگزار خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا