مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

پیشگامی نیروهای مسلح در صنعتی‌سازی ساختمان

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه حدود ۱۹۹ هزار واحد مسکونی برای کارکنان نیروهای مسلح در حال ساخت است، گفت: نیروهای مسلح در حوزه صنعتی سازی ساختمان پیشگام هستند.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از مهر، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم افتتاح و تحویل واحدهای مسکونی ساخته شده نیروهای مسلح گفت: امروز به‌حمدالله بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی ساخته شده تحویل همکاران و همرزمان عزیزمان در نیروهای مسلح می شود که این بخشی از نهضت ساخت مسکن در نیروهای مسلح است که با سرعت خوبی در حال پیشرفت است.

وی افزود: امیدواریم مسئله مسکن که یکی از موضوعات اصلی زندگی هر خانواده از جمله همرزمان ما در نیروهای مسلح است با این روند مطلوبی که آغاز شده است به خوبی پیش برود و به ثمر بنشیند تا در سایه آرامش، مأموریت ها و مسئولیت ها به نحو مطلوبی انجام شود.

سردار باقری تصریح کرد: طبق تفاهمنامه ای که میان نیروهای مسلح و دولت امضا شده است، تعداد ۵۰۰ هزار واحد مسکونی از مجموعه طرح ملی مسکن جهت ارائه مسکن شخصی کارکنان نیروهای مسلح تدبیر شده که برای رسیدن به این عدد بزرگ در طول مدتی که تعهد شده است، طبیعتاً باید روند کار با صنعتی سازی ساختمان پیش می رفت و بحمدالله وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران در این رابطه پیشگام شد و ساخت یک پروژه مسکن صنعتی را آغاز کرده و به سرعت خاتمه داد و بعد دو شرکت داخلی وارد کار شدند و سه مجموعه مسکونی نیز به طور همزمان با سرعت بالایی ساخته شدند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: پروژه ای که امروز در شهر تهران مورد بهره برداری قرار گرفته است، مجموعه هشت طبقه ای است که در مدت ۱۳۰ روز به مرحله بهره برداری رسیده است و از جهات مختلف به ویژه هزینه و استحکام در برابر زلزله قابل توجه است و این پروژه نمونه ای شد برای اینکه بتوانیم آن را با سرعت بالا در سراسر کشور توسعه دهیم.

سرلشکر باقری اظهار داشت: نیروهای مسلح در حوزه صنعتی سازی ساخت و ساز ساختمان پیشگام خواهند بود و تلاش می کنیم تا در مدت قابل قبولی واحدهای متعهد شده را بسازیم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۱۹۹ هزار واحد مسکونی برای کارکنان نیروهای مسلح در مراحل مختلف آغاز ساخت، تا بهره برداری است و امروز نیز مراسم کلنگ زنی ۳۱ هزار واحد مسکونی نیز انجام می شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه امروز ۱۳ هزار واحد تحویل کارکنان نیروهای مسلح می شود، گفت: این گام نخست ما در این عرصه محسوب می شود و همچنین مسکن سازمانی نیز برای همرزمان ما در نقاط مرزی در حال ساخت است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا