راه و شهرسازیمجله خبری

زمین‌های بدون متقاضی در شهرهای کوچک

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، براساس خبری که روز گذشته در پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی منتشر شد، به نقل از بنیاد مسکن اعلام شد: از تعداد حدود بیش از ۲۶۰ هزار واحدی که اراضی آنها تامین شده است، تنها ۱۱۰‌ هزار واحد متقاضی دارد و جاهایی اصلا ثبت نام انجام نشده است. بنیاد مسکن هرجایی که زمین باشد و متقاضی موثر باشد آمادگی احداث واحدهای مسکونی را دارد.

بر اساس این خبر، حمیدرضا سهرابی، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از عملیاتی شدن ۹۳‌ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن شهری تحت مسوولیت بنیاد خبر داد.

حمیدرضا سهرابی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در بیان جزئیات اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای تحت مسوولیت بنیاد، تامین اراضی و پیشرفت فیزیکی پروژه های آغاز شده توضیح داد: تاکنون ۹۳‌ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی شهری طرح نهضت ملی مسکن وارد فاز اجرایی و عملیاتی شده است.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: از ۲۵۰‌ هزار نفری که به بنیاد مسکن معرفی شده بود حدود ۱۱۷‌ هزار متقاضی واریز وجه کرده معرفی شده است. از این تعداد نیز حدود هشت ‌هزار نفر در حالی واریز وجه کرده اند که زمین برای آنها تامین نشده است.

وی تاکید کرد: چنانچه اراضی باقیمانده در نقاطی که متقاضی موثر وجود دارد توسط سازمان ملی و ادارات کل راه و شهرسازی تامین شود بنیاد مسکن می تواند کار واحدها را آغاز کند.

آمارهای اعلام شده نشان از توزیع و تامین نامتناسب زمین برای ساخت مسکن دولتی در شهرهای تحت مسوولیت بنیاد مسکن برای ساخت و واگذاری این واحدها دارد. به طوری که بیش از نیمی از زمین های تامین شده فاقد متقاضی است اما در برخی مناطق به‌رغم آنکه حدود هشت هزار متقاضی موثر فعال و پای کار دارد که آورده خود را واریز کرده اند اما هنوز زمین برای ساخت مسکن برای آنها تامین نشده است و این متقاضیان بلاتکلیف هستند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا