راه و شهرسازیمجله خبری

مولدسازی در شهرهای جدید باید مورد توجه قرار گیرد

به گزارش ساختمان آنلاین:   به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید، قرارگاه نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید با حضور علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و مدیران عامل شرکت های تابعه از طریق ویدئو کنفرانس با هدف بررسی آخرین وضعیت پروژه های نهضت ملی مسکن در مرحله اول، اقدامات شهرها برای مقدمات آغاز مرحله دوم، امور مربوط به پالایش متقاضیان، تأمین زمین و شهرک ها برگزار شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی درابتدای سخنان خود با تأکید بر اهمیت فعالیت دفاتر توسعه فرهنگی و اجتماعی درشهرها به ویژه در ایام مناسبتی بیان کرد: تمامی شرکت های تابعه طی یک ماه آینده راه اندازی دفاتر توسعه خدمات اشتغال و کارآفرینی را در دستور کار قرار داده و به نتیجه برسانند.

جعفری در ادامه با اشاره به تعیین بسته سرمایه گذاری 50 هزار میلیارد تومانی برای پروژه های مشارکتی در شهرهای جدید گفت: تمامی شرکت ها موظفند با قوت این حوزه را دنبال کرده و به ارزش افزوده شهرهای خود بیافزایند.

این مقام مسئول همچنین با تأکید بر اهمیت بحث مولد سازی در شهرهای جدید نیز بیان کرد: در این راستا همه شهرها باید زمین هایی را که قابلیت تأسیس شهرک دارند شناسایی و با انتخاب مشاور و اخذ مصوبه شورای برنامه ریزی استان این مسئله را در دستور کار خود قرار دهند.

جعفری در این خصوص اضافه کرد: شهرها باید برای جذب سرمایه گذار جذابیت ایجاد کرده و با تکمیل بانک اطلاعات این حوزه از ظرفیت سرمایه گذاران داوطلب بهره ببرند. ما باید بتوانیم عقب ماندگی های گذشته را جبران کرده و با تهیه بسته های سرمایه گذاری حداکثر تا پایان تابستان سال جاری در این مرحله تا حد قابل قبولی پیشروی کنیم.

این مقام مسئول همچنین افزود: مدیران عامل در شهرهای جدید سراسر کشور استانداران را از پروژه های مشارکتی و توجیه اقتصادی آن ها با خبر کرده و از این طریق ارتباط با سرمایه گذاران کلان استان ها را تسریع بخشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت مدیریت تهاتر در شهر های جدید تأکید کرد و افزود: مهمترین اقدامات در بخش پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن اعم از پالایش متقاضیان، تعریف پروژه و زمین، انتخاب پیمانکار و آغاز عملیات اجرایی است که باید در تمامی شهرها با توجه به برنامه زمانبندی پیش رفته و در دستور کار قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در ادامه سخنان خود با تأکید براینکه بدون شک حذف متقاضیان بدون دلیل موجه در هیچ یک از شرکت های تابعه قابل قبول نخواهد بود گفت: در صورت وقوع این امر و اثبات اشتباه آن در هر یک از شرکت ها قطعا با کارگزار مربوطه برخورد خواهد شد.

جعفری همچنین با تأکید بر پیشبرد پروژه های نهضت ملی در حوزه مسکن و آماده سازی به صورت همزمان در شهرها بیان کرد: شهرها در این مسیر از ظرفیت پیمانکاران و انبوه سازان بهره برده و صدرو پروانه برای ساخت شهرک ها را نیز با توجه به ضوابط و قوانین موجود در دستور کار قرار دهند.

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا