بورس و بازارصنایع ساختمانیمجله خبری

نگران کاهش سرمایه‌گذاری در بخش سیمان هستیم

به گزارش ساختمان آنلاین:  علی محمد بد با اشاره به اینکه گاز مصرفی اکثر کارخانه های سیمان قطع شده و فقط برخی از واحدهای مستقر در مناطق جنوبی کشور می‌توانند از گاز استفاده کنند، افزود: امروز بزرگترین مشکل صنعت سیمان استفاده از مازوت است چراکه هزینه حمل و نقل این سوخت بسیار برای تولیدکنندگان گران تمام می‌شود.

وی با بیان اینکه هزینه برق مصرفی واحدهای تولیدی نیز از اول دی ماه در هرتن 450 هزار تومان تعیین شده است، گفت: البته این رقم متناسب با مصرف واحدهای تولیدی متفاوت است ولی در مقایسه با سال گذشته ما با رشد چندین برابری قیمت برق روبرو هستیم.

این کارشناس سیمان با تاکید بر اینکه قیمت تمام شده سیمان برای واحدهای تولیدی گران است، تصریح کرد: اکثر واحدهای تولیدی سیمان دولتی هستند و فقط آمارهای تولید را ملاک قرار داده و به دنبال سود و زیان نیستند. امروز بخش مسکن در رکود قرار دارد و تولیدکنندگان هم به سختی مشغول تولید هستند اما به نظر می‌رسد در شرایط رونق چون سرمایه گذاری در سیمان کاهش یافته ما با تشدید مشکلات در مدیریت تقاضا و افزایش قیمت ها روبه رو شویم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا