راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

عدم همکاری دستگاه‌ها برای تحویل اراضی جهت ساخت مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین:  علیرضا فخاری امروز در گفت و گوی تلویزیونی اظهار کرد: اراضی مورد نیاز اجرای طرح نهضت ملی مسکن از اراضی متعلق به وزارت راه و شهرسازی در اختیار بگیریم یک میلیون و ۴۵۰ هزار واحد است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن افزود: هیچ بخشی از این اراضی‌در اختیار سایر سازمان‌ها نبوده و همه اراضی متعلق به وزارت راه و شهرسازی است.

وی ادامه داد: ما به استناد ماده ۱۰ قانون جهش تولید مسکن، موضوع پیگیری مربوط به الحاق‌اراضی متعلق به دستگاه‌هایی که مازاد بر نیازشان است را در اختیار بگیریم تا زیر بار طرح نهضت ملی مسکن برود.

فخاری تصریح کرد: فعلاً حدود ۷ هزار هکتار از این‌اراضی را شناسایی کردیم و در تفاهم نامه ای که امروز با سازمان ثبت اسناد داشتیم قرار شد با همکاری این سازمان، سایر اراضی را نیز شناسایی کنیم. این تفاهم نامه یک نقش پشتیبانی برای شناسایی اراضی دولتی دارد که در مراحل بعدی به وزارت راه و شهرسازی منتقل می شود.

از این ۷ هزار هکتار، حدود ۵۰۰ هکتار در طی مراحل برای تغییر کابری و تثبیت برای اجرای نهضت ملی مسکن است و در مراحل انتقال قرار دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا