اقتصادیبورس و بازارمجله خبری

هزینه ساخت مسکن 10 درصد افزایش یافته است

به گزارش ساختمان آنلاین:   رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان از افزایش دو برابری قیمت سیمان در یک سال اخیر خبر داد و گفت: این رشد، قیمت ساخت مسکن را ۱۰ درصد گران کرده است.

به گفته مرتضوی، در کشور هیچ کمبودی از نظر سیمان وجود ندارد و ظرفیت اسمی کارخانجات تولید سیمان هم اکنون ۲.۵ تا ۳ برابر میزان نیاز سالانه تولید مسکن در کشور است.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان گفت: این میزان تولید به خوبی پاسخگوی ساخت سالانه یک میلیون مسکن است و دغدغه‌ای از نظر تولید سیمان در کشور وجود ندارد.

مرتضوی یکی از مهمترین علل افزایش قیمت سیمان را روند نامناسب توزیع آن دانست. به گفته وی عرضه سیمان در بورس باعث نقش آفرینی کارگزاران، دلالان و سفته بازان در این بازار شده است؛ به این معنا که سیمان را به قصد مصرف نمی‌خرند بلکه آن را برای فروش با قیمت بالاتر خریداری می‌کنند.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان با تأکید بر لزوم دخالت دولت در بازار سیمان تصریح کرد: باید قیمت‌های واقعی برای خرید و فروش سیمان در بورس کالا کشف شده و دولت عللی را که به افزایش کاذب قیمت سیمان می‌انجامد، رصد، کشف و طی یک برنامه زمانی، حذف کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا