پرداخت وام و تسهیلات بلاعوض ساخت مسکن به سیل‌زدگان کشور

0

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از پرداخت ۲۰۰ میلیون وام و ۷۰ میلیون اعتبار بلاعوض ساخت مسکن و همچنین پرداخت ۳۰ میلیون وام و ۴۰ میلیون اعتبار بلاعوض تعمیر مسکن به سیل زدگان خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین: اکبر نیکزاد شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همزمان با سیل به فوریت بحث آماربرداری خسارات حوزه مسکن را انجام و به دولت منعکس کرد، اظهار داشت: ‬دولت تشکیل جلسه داد و پیشنهادهایی که از طریق بنیاد مسکن به ستاد حوادث کشور منعکس شده بود در این جلسه مصوب شد.

وی با بیان اینکه برای ساخت واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده‌‬ ۲۰۰ میلیون وام، ۳۰ میلیون اعتبار بلاعوض ساخت، ۲۰ میلیون اعتبار بلاعوض معیشتی و ۲۰ میلیون اعتبار بلاعوض اسکان موقت پرداخت می‌شود، تصریح کرد: در مجموع در حوزه واحدهای تخریبی و ساخت آنها، ۲۰۰ میلیون وام و ۷۰ میلیون اعتبار بلاعوض پرداخت می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: در حوزه تعمیرات مسکن نیز ۳۰ میلیون وام، ۲۰ میلیون اعتبار بلاعوض تعمیر و ۲۰ میلیون اعتبار بلاعوض معیشتی یعنی جمعاً ۳۰ میلیون تومان وام و ۴۰ میلیون تومان اعتبار بلاعوض در نظر گرفته شده است.

نیکزاد با اشاره به اینکه دولت مصوبه را داده و پرداخت تسهیلات با یک فاصله زمانی تأمین می‌شود، یادآور شد: اما بنیاد مسکن هیچ موقع آسیب دیدگان را منوط به دریافت پول نمی‌کند و کار را شروع می‌کند.

وی ادامه داد: ظرف یک ماه آینده یک مقدار از اعتبارات بلاعوض پرداخت شده و بانک‌ها شروع به پرداخت تسهیلات می‌کنند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه حجم خسارت‌ها استان به استان متفاوت است، گفت: به طور مثال در استان سیستان و بلوچستان ۲۱۰۰ واحد تخریب نوسازی و ۲۰۰۰ واحد تعمیری داریم.

لینک کوتاه مطلب : https://sakhtemanonline.com/?p=98485

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.