مجله خبریراه و شهرسازی

ارجاع سه و چهارصد ساختمان پرخطر به مراجع ذی صلاح

رئیس مرکز تحقیقات راه و مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: سه هزار و ۴۰۰ ساختمان پر خطر به مراجعه ذی صلاح بررسی و ارجاع شد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، حیدری رئیس مرکز تحقیقات راه و مسکن در وزارت راه و شهرسازی در برنامه روی خط رادیو اقتصاد با بیان اینکه بحث ارزیابی ایمنی ساختمان‌های بلند مرتبه و حساس و مهم ب استناد جز ۵ بند ض ماده ۱۴ قانون مدیریت عمران کشور طراحی شده  است گفت: طبق قانون مرکز تحقیقات این ارزیابی‌های ساختمان را انجام  میدهد.

وی افزود:  مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی  در تهران  همکاری  بسیار خوبی با سازمان مدیریت بحران شهر تهران برقرار کرده است.

حیدری گفت: در مرحله اول ۱۴۰۰ ساختمان در سال قبل ارزیابی شد و نتایج این ارزیابی در ۴ گروه به مراجع ذیصلاح ارسال شد که  اقدامات لازم برای افزایش مقاومت صورت گرفت.

رئیس مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی  گفت: در سال جدید هم یک تفاهمی بین ما و سازمان مدیریت بحران شکل گرفت که در مرحله نخست ۳۴۰۰ ساختمان که نیاز به ارزیابی بازبینی عینی چشمی دارد در دستورکار مرکز تحقیقات قرار گرفت.

وی افزود: از این ۳۴۰۰ ساختمان  ارزیابی ۱۷۰۰ ساختمان ارزیابی تمام شده و نتایج آن به  همان سازمان مدیریت بحران ارسال شده و مابقی هم تا پایان تابستان به سرانجام می‌رسد.

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا