مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

دادستانی حکم دهد که مالک ساختمان‌های ناایمن ایمن‌سازی کنند

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت که باید هرچه سریع‌تر برای حدود 120 ساختمان ناایمن اولویت اول در تهران اعمال قانونی صورت گیرد یعنی ادامه اجازه فعالیت تا زمانی داده نشود که مطابق دستور نسبت به ایمن‌سازی ساختمان اقدام کند.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، اقبال شاکری اظهار کرد: شهرداری، نماینده قوه قضاییه یعنی دادستان و نظام مهندسی هرکدام درباره ساختمان‌های ایمن مسئولیت دارند. مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی هم طبق قانون مدیریت بحران دارای مسئولیت است.

وی ادامه داد: آتش‌نشانی در مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی، ساختمان‌های ناایمن‌های را اعلام می‌کنند شهرداری هم موظف است که ساختمان‌های ناایمن را مهار کند که این کار هم به حکم دادستانی نیاز دارد. اگر دادستانی حکم دهد مالک ساختمان ناایمن باید شروع به ایمن‌سازی ساختمان کند و تا وقتی این کار صورت نگیرد اجازه استفاده و بهره‌برداری ندارد. این کار پیچیده و سختی هم نیست چون ساختمان‌های ناایمن مشخص هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: با توجه به این‌که حدود 120 ساختمان ناایمن اولویت اول معلوم شده‌اند باید اعمال قانون شوند تا اجازه فعالیت تا زمان ایمن‌سازی به آنها داده نشود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا