اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

۲۰۰ هزار خوابگاه برای دانشجویان متاهل ساخته می‌شود

ابوالفضل نوروزی سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در گفت و گو با خبرنگار ساختمان آنلاین با بیان اینکه براساس تفاهم نامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت راه و شهرسازی، برنامه احداث ۲۰۰ هزار واحد خوابگاه دانشجویی متاهلی منعقد شده است گفت: با اجرای این طرح شاهد رفع بخشی از مشکلات مسکن در دوره دانشجویی برای دانشجویان خواهیم بود.

به گفته مشاور وزیر و سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، مقرر شد عملیات اجرایی این واحدها بر روی اراضی دانشگاه ها آغاز شود و منابع مالی این واحدها مطابق با ماده ۴ قانون جهش تولید مسکن ساخته خواهد شد.

او با اشاره به اینکه ساخت ۲۰۰ هزار خوابگاه متاهلی در تمام دانشگاه هایی که متقاضی هستند، اجرایی خواهد شد تاکید کرد: در صورت همکاری دانشگاه ها جهت تخصیص زمین و تامین منابع مالی کافی، این ۲۰۰ هزار خوابگاه ظرف مدت سه سال ساخته و به بهره برداری می رسد.
سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی با اشاره به اینکه خوابگاه های متاهلی تاثیر به سزایی در پاسخگویی به تقاضای مسکن برای زوج های جوان خواهد داشت، اظهار کرد: تا کنون چندین دانشگاه برای ایجاد خوابگاه های متاهلی اقدامات مقدماتی جهت تامین زمین را انجام داده اند و انشالله به زودی فرایند ساخت آنها آغاز می شود.
گفتنی است پیش از این در قالب تفاهم نامه ای بین وزارت راه وشهرسازی و وزارت علوم برای ساخت واحدهای مسکونی منعقد شده بود که در این تفاهم نامه اعلام شده بود باید وزارت علوم اراضی خود را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهد که تاکنون به نظر میرسد در این بخش همکاری موثری نداشته است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا