دیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

ضرورت توجه به آبخیزداری برای جلوگیری از خطرات سیل

احمد صادقی ضمن بیان مطلب فوق در گفتگو با خبرنگار ساختمان آنلاین  تاکید کرد: با توجه به اینکه در سال 1395 طرح جامع مقابله با سیل تهران با محوریت سازمان پیشگیری و مدیریت بحران و نیز با همکاری مرکز مطالعات شهرداری تهران به تصویب رسیده است ،تکالیف قانونی شهرداری تهران برای پیشگیری از وقوع سیل و نیز افزایش تاب آوری تهران در برابر سیل به صورت شفاف تبیین شده است.

عضو شورای شهر تهران با یادآوری این موضوع که تهران اولین شهری است که در کشور دارای طرح جامع مقابله با خسارات سیل و مدیریت روان آب ها است یادآور شد: در حال حاضر سامانه هشدار سریع سیل در دو رود دره شهر تهران نصب شده و قرار است که هفت رود دره دیگر نیز به این سامانه تجهیز شوند و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران مکلف به عمیاتی کردن این امر است.

عضو شورای شهر تهران همچنین بر لزوم همکاری همه دستگاه های ذی ربط برای پیشگیری و مقابله با حوادث ناشی از سیلاب و آب گرفتگی اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: به عنوان مثال انجام عملیات آبخیزداری نقش مهمی در کاهش خسارات ناشی از سیل دارد و در این راستا وزارت جهاد کشاورزی موظف است که تکالیف قانونی خود در این زمینه را عملیاتی کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا