بورس و بازارمجله خبری

تقاضای خرید مسکن در انگلیس کاهش یافت

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از صدا و سیما، از زمانی که دولت سابق انگلیس به نخست وزیری لیز تراس یک بودجه برای کمک به رشد اقتصادی کشور به اجرا گذاشت، اقدامی که باعث افزایش هزینه استقراض در بازار مالی شد تقاضا برای خرید خانه و اموال غیر منقول در این کشور حدود ۴۴ درصد کاهش یافته است. میزان فروش خانه و اموال غیر منقول نیز در این بازه زمانی حدود ۲۸ درصد کاهش یافته و به سطح قبل از همه گیری بیماری کرونا اکنون رسیده است.

کارشناسان و تحلیلگران مسائل اقتصادی و مالی در انگلیس بر این باورند بسته اعتبار مالی که دولت لیز تراس برای کمک به خانوار‌ها و مصرف کنندگان در تامین حامل‌های انرژی از جمله بنزین و گاز و… به اجرا گذاشت نقش مهمی در افزایش تورم و در نتیجه کاهش تقاضا برای خرید دارایی غیر منقول داشته است.

دولت لیز تراس به همراه این بسته حمایتی اقدام به کاهش شدید مالیات ها در همه بخش های اقتصادی کرد. همین امر باعث شد تا هزینه استقراض (میزان سودی که دولت برای فروش اوراق قرضه خود، جهت تامین منابع بودجه ای در نظر می گیرد) به طور چشمگیری، افزایش یابد. این امر باعث شد تا سود وام های مسکن و وام های رهنی نیز در این کشور به طور چشمگیری، افزایش یابد. امری که در نهایت زمینه ساز کاهش تقاضا برای خرید خانه و اموال غیر منقول شد.

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا