بورس و بازارمجله خبری

کف بودجه خرید مسکن در تهران

به گزارش ساختمان آنلاین: بررسی‌‌‌ها در خصوص آخرین وضعیت بازار عرضه واحدهای مسکونی ریزمتراژ به عنوان واحدهای مناسب برای خرید از سوی خانه‌‌‌اولی‌‌‌ها نشان می‌دهد، در چند منطقه شهر تهران بیشترین میزان تمرکز از این واحدهای مسکونی وجود دارد که می‌توان گفت متوسط قیمت مسکن در این مناطق کمتر از متوسط قیمت مسکن در شهر تهران_زیرمترمربعی ۳۵‌میلیون تومان- است.

13

این گروه از واحدها به‌خصوص در برخی از مناطق نیمه شرقی وجنوب شرقی تهران از تنوع و تعداد بالاتری برخوردار هستند. متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در مناطق 7 تا 22 تهران کمتر از 35‌میلیون تومان است، اما مناسب‌‌‌ترین مناطق برای خرید خانه‌‌‌اولی‌‌‌ها مناطق 9 تا 21 شهر تهران هستند. هم‌‌‌اکنون متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در این مناطق 21‌میلیون تومان است که فاصله قابل‌توجهی با متوسط هر مترمربع مسکن در شهر تهران دارد. در این مناطق برای خرید یک آپارتمان ریزمتراژ 45 مترمربعی متقاضیان باید بودجه‌‌‌ای در حدود یک‌میلیارد تومان در اختیار داشته باشند و می‌توان گفت که هم‌‌‌اکنون حداقل مبلغ برای خرید چنین آپارتمانی حول و حوش یک‌میلیارد تومان است. هرچند در برخی مناطق منطقه 18 با قیمت‌های پایین‌‌‌تر نیز می‌توان اقدام به خرید یک آپارتمان ریزمتراژ حداقلی کرد. بررسی‌‌‌ها نشان می‌دهد مناطق 9 و 10 و مناطق 7 و 8 و همچنین منطقه 14 شهر تهران بیشترین حجم از عرضه فایل فروش واحدهای مسکونی ریزمتراژ – کمتر از 50 مترمربع- را به خود اختصاص داده‌‌‌اند. متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در مناطق 9 و 10 برابر با حدود 24‌میلیون تومان، مناطق 7 و 8 برابر با 33‌میلیون ومنطقه 14 برابر با 25‌میلیون تومان است.

متقاضیان خرید مسکن در این مناطق برای خرید یک آپارتمان ریزمتراژ باید بین یک تا یک و نیم‌میلیارد تومان هزینه کنند. در جدول زیر مشخصات و قیمت برخی از واحدهای ریزمتراژ که روز گذشته به بازار مسکن مناطق مختلف شهر تهران عرضه شدند درج شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا