مجله خبری

خبر خوش وزیر راه برای متقاضیان مسکن ملی

خبر خوش وزیر راه برای متقاضیان مسکن ملی

گسترش‌نیوز: محمد اسلامی در همایش طرح ملی مسکن تاکید کرد: خانه دار شدن مردم به حکم قانون اساسی، وظیفه دولت است و دولت باید زمینه مسکن دار شدن مردم را تسهیل کند؛ حال آنکه برخی تعریف‌های غامض از قانون می‌کنند و یا به اسم حمایت از بیت المال مانع از خانه دار شدن مردم می‌کنند، بحث دیگری است.
به اعتقاد وی، تسریع و تسهیل خانه دار شدن مردم وظیفه ماست؛ البته موظف به حفظ اراضی بیت المال نیز هستیم، اما معنای آن این نیست که جلوی عرضه زمین را برای خانه دار شدن مردم بگیریم.

مهم‌ترین بخش از اظهارات محمد اسلامی در همایش طرح ملی مسکن 

جریان تولید مسکن باید یک جریان پایدار شود که نمونه آن طرح اقدام ملی مسکن است. دولت‌ها عوض می‌شوند، برچسب‌ها نیز تغییر می‌کند، اما اصل، خدمت‌گذاری به مردم است و ما برای خدمت به مردم اینجا هستیم.

در زمانی که وارد وزارت راه و شهرسازی شدم، اعلام کردم که ۵۵۰ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده به استثنای آنهایی که مشکل حقوقی و قضایی دارند، باید تکمیل شود. حال از هر مدل قراردادی که هستند، مهم نیست. مهم این است که این خانه‌ها ساخته شوند.

* برخی از مردم فرش و طلا فروخته‌اند و به تعاونی‌ها داده اند، اما اینکه تعاونی‌ها سالم نبودند و پول مردم را برداشته اند، به مردم ارتباطی ندارد. وظیفه ماست که آن را پیگیری کنیم. اینکه این وظیفه را به یکدیگر شوت کنیم که این برای سازمان فلان است و به من مربوط نیست، اقدام اشتباهی است و باید پیگیری شود.

* در طرح ملی مسکن ۴۰۰ هزار واحد احداث می‌شود که ۱۰۰ هزار واحد را بنیاد مسکن، ۱۰۰ هزار واحد را بازآفرینی شهری در بافت فرسوده و ۲۰۰ هزار واحد را شهرهای جدید احداث خواهند کرد.

* نهضت خانه‌سازی باید انجام شود چه انبوه سازان بیایند چه نیایند؛ خودتان به دنبال شرکت‌های سازنده خوشنام بروید. ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، بنیاد مستضعفان، شرکت سرمایه‌گذاری مسکن بانک مسکن و شرکت‌های تابعه بنیاد مسکن نیز با تمام قوا به این طرح ورود کرده‌اند و این پروژه شروع شده است.

* با امضای تفاهمنامه با بازار تهاتر ایرانیان طی امروز مصالح ساختمانی با تخفیف در اختیار سازندگان طرح ملی مسکن قرار می‌گیرد؛ موضوعی که باعث می‌شود مردم راحت‌تر بتوانند با تخفیف ۲۰ درصدی خانه‌دار شوند.

* بعد از انتخابات باید ثبت نام فاز دوم این طرح آغاز شود. زمین نیز فراهم و در اختیار مردم قرار گیرد تا مردم بتوانند مسکن خود را خریداری کنند.

 

منبع: گسترش‌نیوز

به این مطلب امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا