مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

معافیت خانه‌های لوکس از مالیات صحت ندارد

نماینده مجلس با بیان "هنوز بند مربوط به مالیات از خانه‌های لوکس تعیین تکلیف نشده است" از ارجاع موضوع اخذ این مالیات به کمیسیون تلفیق برای رفع ابهام و بررسی دقیق‌تر خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، حسینعلی حاجی دلیگانی اظهار کرد: هنوز بند مربوط به مالیات از خانه های لوکس تعیین تکلیف نهایی نشده است،‌ از این رو با توجه به ابهاماتی که در خصوص این بند وجود داشت، رئیس جلسه دستور ارجاع آن را به کمیسیون تلفیق برای بررسی مجدد داد.

وی ادامه داد: مصوبه مربوطه به مالیات از خانه های لوکس باید به صورت جامع تر مورد بررسی قرار گیرد چرا که براساس پیشنهاد مطرح شده از سوی یکی از نمایندگان عبارت «واحدهای مسکونی» حذف شده و طبیعتا کل بند (ذ) تبصره 6 با مشکل و ابهام روبه رو می شود و بر این اساس رئیس جلسه دستور ارجاع آن را به کمیسیون تلفیق داد.

وی گفت: خبر مبنی بر معافیت مالیاتی خانه های لوکس صحت ندارد؛ به‌عنوان مثال یکی از اشکالات این بند این بود که باغ ویلاها در شهرهای بالای 100 هزار نفر مطرح شده بود که بدیهی است اکثر باغ ویلاها در مناطق روستایی و کم جمعیت قرار دارند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا