راه و شهرسازیمجله خبری

صدور ۹۵ هزار سند برای خانه‌های روستایی استان تهران

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا،طرح واگذاری سند به املاک واقع در بافت مسکونی روستاها در قانون برنامه سوم توسعه به تصویب رسید. بر اساس ماده ۱۳۳ این قانون بنیاد مسکن موظف است به نمایندگی از طرف روستاییان برای کلیه روستاییان دارای شورای اسلامی و مراکز دهستان‌ها نقشه تفکیکی وضع موجود را تهیه و به اداره ثبت اسناد و املاک ارسال کند.

هدف از اجرای این طرح، امکان نوسازی واحدهای مسکونی، بهره‌مند شدن مالک از مزایای سند مالکیت در اخذ تسهیلات واستفاده به عنوان وثیقه و جلوگیری از بروز اختلافات ملکی است.

از ابتدای اجرای این برنامه تاکنون در استان تهران ۹۵ هزار جلد سند صادر شده است. برنامه سال جاری برای صدور سند ۳۵۰۰ واحد است که تاکنون ۱۳۰۰ جلد سند برای برنامه سال جاری محقق شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ضمن اعلام این خبر درخصوص اجرای طرح بهسازی و مقاوم‌سازی محیط روستایی اعلام کرد: بنیاد مسکن امسال ۴۰ میلیارد تومان قیر رایگان در روستاهای استان تهران برای بهسازی محیط هزینه کرده است. همچنین امسال برای محرومیت زدایی ۱۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده و اعتبارات استانی نیز ۴۵ میلیاردتومان است.

وی اعتبارات مصوب استان تهران را برای بهسازی و مقاوم سازی محیط روستایی در مجموع حدود ۲۰۰ میلیاردتومان عنوان کرد.

ساخت ۱۶۲۰ واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای کوچک استان تهران

غلامرضا صالحی هم‌چنین درباره اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای تحت‌مسئولیت بنیاد در استان با اعلام اینکه هم‌اکنون ۱۶۲۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن در حال اجرایی و عملیاتی شدن است گفت: اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان برعهده بنیاد است که عمده واحدهای در حال اجرا در دماوند است.

وی تصریح کرد ۷۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن در محک دماوند با پیشرفت ۴۰ درصد، ۵۲۰ واحد در گیلارد با پیشرفت ۵ درصد شروع شده و به تازگی نیز ۲۰۰ واحد دیگر در دماوند با تامین زمین در مرحله اخذ پروانه قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران افزود: در حال حاضر ۲۰۰ واحد در صفادشت تامین زمین انجام و پروانه ساختمانی این تعداد واحد اخذ، نقشه‌ها آماده و طراحی‌ها انجام شده است اما به دلیل آنکه متقاضیان غرب استان تهران در پرند ثبت‌نام شده‌اند، صفادشت بدون متقاضی مانده است.

۲۵۰۰ نفر متقاضی جدید طرح نهضت ملی مسکن در استان حائز شرایط هستند

وی توضیح داد: علاوه بر واحدهای آغاز شده در دوره اخیر ثبت‌نام طرح نهضت ملی مسکن حدود ۲۵۰۰  نفر حائز شرایط شناخته شدند که هنوز برای این تعداد از متقاضیان حائز شرایط شده تامین زمین انجام نشده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا