بورس و بازارمجلس و ارگان هامجله خبری

صدور قبض مالیاتی برای 1.5 میلیون خانه خالی

به گزارش ساختمان آنلاین: محمدرضا رضایی کوچی درخصوص اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی گفت: اجرای این قانون آغاز شده است نزدیک به یک و نیم میلیون واحد مسکونی که مشمول قانون مالیات بر خانه های خالی می‌شود توسط وزارت راه و شهرسازی شناسایی و راستی آزمایی شده و به وزارت اقتصاد معرفی شده است.

نماینده مردم جهرم در مجلس ادامه داد: وزارت اقتصاد در حال صدور قبض های مالیاتی و ارسال آن برای مالکان است امیدواریم این قبض ها برای همه مالکان ارسال شود تا مالیات مورد نظر اخذ شود.

رضایی کوچی تاکید کرد: این مالیات موجب خواهد شد که نهایتا خانه های خالی به سمت بازار مسکن سوق پیدا کند و مالکان ترجیح دهند به جای اینکه مالیات بپردازند ملک خود را در بازار مسکن عرضه کنند.

وی درخصوص نحوه هزینه کرد افزایش درآمدهای نفتی گفت: وزیر نفت در آبان سال ۱۴۰۰ اعلام کرد که اعتبارات نفتی بودجه را کامل کرده و هر چه از آبان ماه به بعد نفت فروخته است مازاد بر بودجه است.

رییس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: بخشی از این منابع حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان به پروژه‌های عمرانی در حوزه راه و شهرسازی و همچنین وزارت نیرو تزریق شد.

وی تاکید کرد:‌ متاسفانه بدهی های دولت گذشته به اندازه ای است که افزایش درآمدهای نفتی صرف تسویه این بدهی ها می شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا