مجله خبریبورس و بازارراه و شهرسازی

حق مسکن ۹۰۰ هزار تومانی کارگران ابلاغ شد

حق مسکن ۹۰۰ هزار تومانی کارگران در جلسه هفته گذشته هیئت دولت به تصویب رسیده است که بر این اساس کارفرماها باید این مبلغ را از ماه فروردین اعمال و با حقوق این ماه به کارگران پرداخت کنند.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، پیشنهاد افزایش حق مسکن از 650 هزار تومان به 900 هزار تومان در سیصدوچهاردهمین جلسه شورای‌عالی کار تصویب شد اما ضمانت اجرای آن با تصویب دولت بود که روز چهارشنبه علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت از تصویب 900 هزار تومان خبر داد.

بهادری جهرمی گفت: مبلغ کمک‌ هزینه مسکن کارگران در جلسه هیئت دولت بررسی شد و همان مبلغ 900 هزارتومانی پیشنهادی شورای‌عالی تصویب شد.

با تصویب حق مسکن 900 هزارتومانی در دولت، پرداخت این مبلغ با حقوق فروردین کارگران الزامی است.

پیش از این هادی ابوی، نماینده کارگران در شورای‌عالی کار با اشاره به ابلاغ بخشنامه مزد 1402 از سوی وزیر کار به استان‌ها گفته بود: کمک‌هزینه مسکن کارگران در راستای تسهیل تأمین مسکن کارگران از جمله حقوق قانونی کارگر در قانون کار است که برای سال 1402 در شورای‌عالی کار ماهیانه 900 هزار تومان تعیین شد. قابلیت اجرای این مصوبه از ابتدای فروردین ماه است.

وی بیان کرده بود: به‌دلیل اینکه دستمزد 1402 در آخرین روز سال 1401 تعیین شد, وزیر کار بیان کرد که در اولین جلسه سال 1402 حق مسکن را برای تصویب به دولت ارائه می‌کند تا در هیئت وزیران  تأیید شود، اما قابلیت اجرای این مصوبه از ابتدای فروردین ماه است. تا زمان تصویب این مصوبه در هیئت وزیران درصورتی که بنگاه‌های اقتصادی در سال جاری کمتر از 900 هزار تومان پرداخت کنند مکلف به پرداخت مابه‌التفاوت از ابتدای سال جاری هستند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا