بورس و بازارمجلس و ارگان هامجله خبری

دولت در تولید مسکن نمره قابل قبولی نمی‌گیرد

به گزارش ساختمان آنلاین:  سید کریم حسینی ضمن انتقاد از عملکرد وزارت راه و شهرسازی در بحث تولید مسکن در یکسال اخیر اظهار کرد: تولید مسکن و حل مشکلات این حوزه یکی از برنامه‌های محوری دولت بود زیرا یکی از مشکلات اولویت‌دار جامعه بحث مسکن است که باید به آن توجه شود.

وی با بیان اینکه مجلس با تصویب قوانینی تمهیدات لازم را برای تولید مسکن در کشور اندیشیده است، افزود: مجلس یازدهم در ابتدای فعالیت خود دو قانون را در رابطه با تولید مسکن مصوب کرد تا شاهد ریل‌گذاری دولت در این حوزه باشیم.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در ابتدای فعالیت دولت این مساله به عنوان برنامه محوری دولت پیش برده شد اما متاسفانه برآورد انجام‌شده پس از یکسال از اقدامات دولت و عملکردی که در حوزه تولید مسکن داشته است مناسب و در حد و اندازه نیاز کشور نیست.

حسینی عنوان کرد: تعلل‌ها و سوء مدیریت‌هایی در دوره یکساله دولت انجام شده که باعث شده است شاهد عملکرد مناسبی در حوزه تولید مسکن نباشیم. البته یکسری مشکلات قابل قبول مثل تامین زمین مناسب در شهرها نیز مانع فعالیت مناسب وزارت راه و شهرسازی در حوزه ساخت و ساز مسکن شده است.

وی با بیان اینکه در بحث تولیدمسکن در یکساله اخیر دولت نمره قابل قبولی دریافت نمی‌کند، گفت: در برخی از استان‌ها مثل خوزستان، یکی از نیازهای اولیه بحث مسکن است اما اقدام مناسبی در خصوص ساخت مسکن و حتی تمهیدات لازم برای ساخت انجام نشده است و این مساله جای گلایه دارد.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: مطالبه جدی مردم و مجلس از دولت در بحث تولیدمسکن، بر روی زمین مانده است هرچند که اقدامات مقدماتی خوبی در برخی از نقاط کشور انجام شده است. هنوز برای رسیدن به نقطه هدف فاصله زیادی در پیش است و انتظار داریم دولت و وزارت راه و شهرسازی جدی‌تر پای کار بیایند و این مهم را محقق کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا