بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

آغاز واگذاری واحدهای مسکونی طرح جهش تولید مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین: رستم قاسمی در حاشیه نشست هیات دولت درباره روند پیش روی طرح جهش تولید مسکن از قول دولت و وزارت راه و شهرسازی مبنی بر ساخت ۴ میلیون مسکن تا پایان سال [عمر دولت] سخن گفت و افزود: این گونه نیست که سال اول بتوانیم یک میلیون مسکن بسازیم چون ساخت واحدهای مسکونی یکی دو سال به طول می انجامد.

وی ادامه داد: ظرف چند ماه گذشته ساخت یک و نیم میلیون واحد را شروع کرده ایم که از عملیات فونداسیون تا نازک کاری که تا پایان شهریور ماه طول می کشد، حدود ۱۰۰ هزار واحد تحویل خواهد شد.

قاسمی با بیان این مطلب، از شروع تحویل واحدها طی ماه های پیش رو خبر داد و افزود: این روند زمان می برد، به گونه ای برنامه ریزی کرده ایم که ظرف ۴ سال، حدود چهار میلیون مسکن را تولید کنیم.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به خبرنگار رادیو گفت‌وگو که در خصوص عملکرد یک ساله وزارتخانه متبوع‌اش پرسید، گفت: در حوزه مسکن کار مفصلی صورت گرفته است و با ایجاد بانک زمین نزدیک سه میلیون قطعه زمین برای نهضت ملی مسکن فراهم آمده که کار ساده ای نیست.

قاسمی همچنین در رابطه با افزایش بلیط پروازهای عتبات خاصه با نزدیک شدن به اربعین حسینی گفت: به هیچ عنوان اجازه نمی دهم که قیمت بلیط اربعین اضافه شود.

وی در عین حال از مردم خواست بلیط چارتری نخرند و از طرفی به آژانس های هوایی نیز ابلاغ شده است که بلیط به صورت چارتر به فروش نرسانند.

قاسمی با بیان این که توان کافی در حوزه پروازهای اربعین وجود دارد، تاکید کرد که هر ایرلاینی تخلف کند، پرواز آن لغو خواهد شد.

وی بار دیگر یادآوری کرد که اجازه پرواز چارتری برای اربعین حسینی داده نشده و مردم هم از چنین بلیط هایی امتناع کنند چون در فرودگاه ایران خواهند ماند و اجازه افزایش بلیط هواپیما در زمان اربعین هرگز داده نخواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا