مجله خبری

تحقق بیش از سه برابری واگذاری مسکن به مددجویان بهزیستی لرستان

ساختمان آنلاین؛ رضا وفایی پور معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی لرستان افزود: بهزیستی لرستان نیمه نخست امسال ۶۶۶ واحد مسکن را در قالب خودمالک، مسکن مهر و مسکن سیل زدگان واگذار کرده است.

وی ادامه داد: در این راستا پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان توسط بهزیستی لرستان تامین شده است که باوجود تحقق بیش از سه برابری تعهد دولت، انتظار می رود روند احداث مسکن مددجویان با کمک خیران تداوم داشته باشد.

وی گفت: در رتبه بندی امسال استان ها بر اساس شاخص و درصد تحقق واگذاری واحد های مسکونی هدف گذاری شده، لرستان پس از استان گلستان موفق به کسب رتبه دوم شده است.

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی لرستان گفت: علاوه بر احداث مسکن، ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کمک ودیعه مسکن در قالب کمک‌های بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت به مددجویان کم‌درآمد و دارای معلولیت شدید این نهاد تخصیص یافت.

وفایی پور با بیان اینکه این مبلغ علاوه بر مصوبه دولت جهت پرداخت تسهیلات به مستاجران و از محل منابع سازمان بهزیستی تامین شده است اظهار داشت: در این راستا ۲ میلیارد تومان تسهیلات با سود چهار درصد و بازپرداخت ۶۰ ماهه و به ازای هر خانوار تحت پوشش ۲۰ میلیون تومان پرداخت می شود.

وی ادامه داد: همچنین ۸۰۰ میلیون تومان ودیعه مسکن به صورت بلاعوض برای مستاجران کم درآمد تحت پوشش بهزیستی لرستان جذب شده که این رقم با توزیع در بین بیش از ۱۵۱ خانوار در نظر گرفته شد.

وفایی اضافه کرد: کمک بلاعوض ساخت مسکن خانوارهای ۲ معلول شهری از ۶۰ به ۱۴۰ میلیون تومان افزایش یافته و مبلغ بلاعوض روستایی در حال حاضر بدون تغییر ۳۶ میلیون تومان است.

معاون مشارکت های مردمی بهزیستی لرستان یادآور شد: تیرماه امسال ۲۱۷ واحد مسکن خانوارهای معمولی و دارای ۲ معلول تحت پوشش استان به صورت منسجم تحویل شد که از این تعداد ۱۸۰ خانوار مددجوی عادی و ۳۷ خانوار دارای ۲ معلول بودند که در نهضت مسکن سازمان بهزیستی خانه دار شدند.

به گفته وی در حال حاضر ۶۰ خانوار ۲ معلول شهری در انتظار دریافت مسکن هستند و ازحدود ۱۵ سال گذشته تاکنون بیش از پنج هزار واحد در قالب طرح نهضت مسکن با همکاری مستمر و موثر بهزیستی لرستان به مدجویان واگذار شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا