راه و شهرسازیمجله خبری

تامین زمین برای ساخت ۴ میلیون مسکن تا پایان سال

به گزارش ساختمان آنلاین:  رستم قاسمی در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید افزود: هم اکنون برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی زمین آماده است و برخی پیمانکاران هم مشخص شده‌اند و عملیات اجرایی ساخت در حال آغاز است.

وی گفت: بانک‌ها موظف هستند ۲۰ درصد تسهیلات خود یعنی حدود ۳۶۰ تا ۴۰۰ هزار میلیارد تومان را به بخش مسکن اختصاص دهند که برای متقاضیان تهرانی ۴۵۰ میلیون تومان تسهیلات با اقساط ۲۰ ساله در نظر گرفته شده است.

قاسمی با بیان اینکه در حال حاضر حداقل به ۵ میلیون مسکن نیاز داریم افزود: به طور متوسط در کشور ۴۸ درصد هزینه سبد خانوار به هزینه مسکن اختصاص دارد که در تهران این رقم ۶۰ و ۷۰ درصد است.

قاسمی گفت: مجموع کسانی که از باقی مانده طرح اقدام ملی مسکن و طرح جدید جهش تولید مسکن در سامانه نهضت ملی ثبت نام کرده‌اند حدود ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر هستند و این در حالیست که در حدود ۸۰۰ شهر هنوز موفق به باز کردن سامانه برای ثبت‌نام نشدیم که به زودی این کار انجام می‌شود و پیش‌بینی می‌شود در مجموع بیش از ۵ میلیون نفر در سامانه ثبت نام کنند.

وی همچنین در حاشیه برنامه در مصاحبه با خبرنگار ما درباره راه‌های کاهش هزینه تولید مسکن گفت: در مناطق بسیاری، قیمت زمین چند برابر هزینه ساخت است، اما ما در این طرح زمین را رایگان در اختیار افراد قرار می‌دهیم.

وزیر راه افزود: ساخت مسکن به طور معمول شامل ۴۰ میلیون تومان مالیات می‌شود، اما در قانون جهش تولید این مبلغ به یک میلیون تومان کاهش یافته است ضمن اینکه تخفیف‌هایی برای پروانه‌های ساختی که الزامات نظام مهندسی را رعایت می‌کنند پیش‌بینی شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا