بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

معاون بنیاد مسکن: متقاضی نباشد، مسکن نمی‌‌سازیم

به گزارش ساختمان آنلاین:   حمیدرضا سهرابی اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی معادل ۲۰۰‌هزار واحد زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در مناطق شهری به ما تخصیص داده و متقاضی تعریف شده حدود ۱۰۳‌هزار واحد است. بنیاد مسکن تقریبا ۱۰۰‌هزار واحد را شروع کرده و طی یک سال اخیر ۳۵۰ واحد به مرحله‌ افتتاح رسید که شهریورماه در استان قم ۱۸۰ واحد را به صورت نمادین افتتاح کردیم.  وی با بیان اینکه در تقاضامحور بودن پروژه از تجربه مسکن مهر استفاده می‌‌کنیم گفت: اعتقاد داریم طرح نهضت ملی مسکن باید متقاضی محور باشد. در واقع اگر متقاضی نباشد و موضوعات تخصیص زمین، کاربری و الحاقات محقق نشود کار را شروع نمی‌‌کنیم.  سهرابی درباره آخرین فرآیند اجرای طرح نهضت ملی مسکن توسط بنیاد گفت: بنیاد مسکن در سه بخش شامل گروه ساخت، بنیاد ساخت و خودمالک، پروژه‌‌ها را اجرا می‌کند. طبیعتا حیطه فعالیت بنیاد مسکن شهرهای کمتر از ۱۰۰‌هزار نفر است ولی در برخی شهرهای بزرگ‌تر نیز مثل قم، بندرعباس و زاهدان در حال فعالیت هستیم. وی تصریح کرد: علاوه بر ۱۰۰‌هزار واحد مسکن شهری، ساخت ۱۸۲‌هزار واحد روستایی نیز توسط بنیاد مسکن شروع شده که در بخش زمین، تسهیلات و نظارت، خدمات ارائه می‌دهد.

برای ۶۰۰۰ متقاضی، زمین تامین نشده است

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه برای حدود ۶۰۰۰ متقاضی ثبت‌نامی نهضت ملی مسکن، تامین زمین نشده است گفت: اجرای پروژه‌‌ها مقدماتی دارد که شامل تخصیص زمین، طراحی، پروانه و عملیات آماده‌‌سازی است. در مواردی نیز ثبت‌نام شده ولی معادل آن زمین معرفی نشد، یا زمین تخصیص یافت اما بعدا معارض پیدا کرد. در برخی موارد زمین، اختصاص یافته و طراحی شروع شده ولی متقاضی معرفی نشده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا