راه و شهرسازیمجله خبری

نوسازی بافت‌های فرسوده باید تسریع شود

به گزارش ساختمان آنلاین:   به نقل از روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، محمد آیینی در این سفر به همراه اعضای کمیسیون عمران مجلس شوای اسلامی و رحمت‌الله فیروزی‌پور نماینده حوزه انتخابیه شهرستان های بادرود، نطنز و قمصر از پروژه های بازآفرینی محلات هدف این شهرستان بازدید کرد.

همچنین آئینی در این سفر با شهرداران، دهیاران و مسوولان محلی بادرود، نطنز و قمصر نشست های جداگانه برگزار کرد و به بررسی مسایل، مشکلات و موانع موجود برای تسریع در نوسازی این مناطق پرداخت.

آئینی در این نشست ها از شهرداران خواست تا با ارایه تخفیفات ویژه در بافت های فرسوده از جمله تخفیف 100 درصدی در صدور پروانه ساخت و نیز تسریع در صدور مجوزها، مالکان و سازندگان را به نوسازی بافت های فرسوده تشویق کنند.

به گفته آئینی مالکان می توانند در دوران جا به جایی و ساخت از ودیعه اسکان موقت استفاده کنند که مبلغ آن ۴۵ میلیون تومان به صورت قرض الحسنه است و علاوه بر آن از محل تسهیلات ویژه نوسازی به عاملیت بانک مسکن، وام هایی در نظر گرفته شده که مبلغ آن در شهرهای مختلف متفاوت است اما در همه آنها مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان به صورت صفر درصد و بدون سود بانکی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی نقش مردم و متقاعدسازی آنها برای نوسازی بافت های فرسوده را بسیار مهم و گام نخست در این امر برشمرد و گام دوم را  فراهم کردن فضای تشویقی برای توسعه گران و انبوه سازان عنوان کرد.

به گفته او بسته تشویقی مورد نظر باید به گونه ای باشد که برای سازندگان توجیه اقتصادی نوسازی در بافت های فرسوده را ایجاد کرده و آنها را از ورود به بازارهای سرمایه ای موازی باز دارد.

او در بخشی از دیگر از سخنان خود از راه اندازی نهضت بهسازی معابر خاکی خبر داد و خواستار این شد که شهرداری ها مشخصات معابر خاکی محلات هدف را به شرکت بازآفرینی شهری ارایه کنند تا اعتبار لازم برای بهسازی و آسفالت معابر خاکی فراهم شود و طی سه سال آینده تمام معابر خاکی محلات هدف بهسازی شوند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در ادامه از بافت فرسوده و بازار قدیمی نطنز بازدید کرد و در دیدار اختصاصی با شهردار و اعضای شورای و مدیران شهرداری نظنز در خصوص راه کارهای شتاب بخشی به نوسازی بافت فرسوده نطنز به بحث و گفتگو پرداخت.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا