بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

نیمی از سکونت‌گاه‌های کشور در بافت‌های فرسوده است

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: براساس آخرین آمار و شاخص‌های مصوب شورای عالی معماری و شهرسازی در حدود یک چهارم سطح کشور را بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی تشکیل داده است که جمیعتی بالغ بر ۲۲ میلیون نفر را در این بافت‌ها ساکن هستند. یک چهارم سکونت گاه‌های کشور در بافت‌های فرسوده

آئینی با اشاره به اینکه بافت‌های ناکارآمد ظرفیت بالایی برای تولید مسکن دارد؛ گفت: آمارها نشان می‌دهد با تخریب هر پلاک فرسوده متوسط حداقل سه واحد جدید تولید می‌شود.

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با بیان اینکه ۱۶۶ هزار هکتار بافت ناکارآمد شهری درکشور شناسایی شده، اظهارکرد: در بعضی محلات هدف بازآفرینی شهر تهران شاهد تراکم بیش از ۶۰۰ نفر در یک محله هستم و باید به سمت سبک‌سازی حرکت کنیم.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با یادآوری اینکه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بنای ناپایدار در بافت‌های فرسوده شناسایی شده است، گفت: می‌توان با ایده‌ها و طرح‌های جدید بناهای ناپایدار را نوسازی و مقاوم کرد.

آئینی افزود: در حدود ۱۱۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده در حال تولید و ساخت است که حدود ۷۷ هزار واحد از این تعداد با حمایت دولت از طریق اعطای تسهیلات بانکی ارزان قیمت درحال ساخت است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا