مجله خبریراه و شهرسازی

اختصاص وام مرمت به بافت‌های تاریخی

قائم مقام وزیر میراث فرهنگی گفت: با وزارت راه و شهرسازی توافق کردیم به میزان ۸۰ درصد مبلغ تسهیلات نوسازی محدوده‌های هدف باز آفرینی شهری و قانون جهش مسکن به مرمت و مقاوم سازی بناهای موجود در بافت های تاریخی کشور اختصاص یابد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایرنا، از اداره کل روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی دارابی افزود: در راستای حمایت از مردم و ساکنان بافت‌های تاریخی کشور که حدود ۳۳ هزار هکتار از پهنه‌های شهری را در بر می‌گیرند و به جهت حفاظت و احیاء این بافت‌ها، برای اولین بار با توافق حاصل شده بین وزارت میراث فرهنگی و وزارت راه و شهرسازی از بانک مرکزی خواسته شده در ساختار نظام بانکی کشور وام مرمت و مقاوم سازی بناهای واقع در بافت های تاریخی تعیین و پرداخت شود.

معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده توسط این معاونت و شرکت بازآفرینی شهری و در راستای تحقق قانون حمایت از بافت‌های تاریخی مقرر شد کلیه تسهیلات بانکی موجود برای نوسازی در محدوده‌های هدف بازآفرینی شهری و قانون جهش مسکن، با ضریب ۰.۸ به بناهای واقع در محدوده بافت‌های تاریخی با هدف مرمت و مقاوم سازی اختصاص یابد و در دوره مرمت، تسهیلات بانکی اسکان موقت نیز به ساکنان این بناها تعلق گیرد. این پیشنهاد پس از تصویب شورای پول و اعتبار، در نظام بانکی کشور لازم الاجرا خواهد بود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا