راه و شهرسازیمجله خبری

وام ۶۰۰ میلیون تومانی برای احیای بافت فرسوده اطراف حرم امام رضا (ع)

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، محمد آئینی با یادآوری ابلاغ آئین نامه اجرائی بند ک تبصره 11 قانون بودجه سال جاری برای اعطای سند به املاک تصرفی با اولویت سکونتگاه‌های غیر رسمی توسط دولت، اظهار کرد: برای شتاب بخشی در ساخت واحدهای فرسوده و ناپایدار بسته‌های جامع تشویقی شامل تخفیف 50 تا 100 درصد رایگان و همچنین در صدور پروانه با کمتر از یک ماه است.

وی افزود: برای بافت‌های فرسوده و ناپایدار تسهیلات بانکی همانند نهضت ملی مسکن بدون رعایت شرایط 4 گانه مبلغ 400 میلیون تومان وام اعطا می شود که 150 میلیون تومان بدون بهره است.

معاون وزیر راه وشهرسازی افزود: املاک فرسوده اطراف حرم امام رضا (ع) هم به‌جز دریافت 400 میلیون تومان مبلغ 200 میلیون تومان هم تسهیلات مازاد با نرخ 12 درصد بهره می‌برند.

آئینی گفت: از سیاست‌های تشویقی دیگر یک یا دو طبقه تراکم برای افرادی که معبر باز کنند، تسهیلات برای ایجاد کاربری‌های غیر مسکونی و تسهیلات در حوزه پارکینگ‌ها برای جلب مشارکت بخش خصوصی در بافت‌های فرسوده از شورای عالی شهرسازی و معماری به استانداران ابلاغ شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا