بورس و بازارمجلس و ارگان هامجله خبری

بهره‌مندی ساکنان بافت‌فرسوده از تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین:   رضا رضایی اظهار کرد: بنا بر اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در راستای طرح نهضت ملی مسکن، به تمامی مالکین در بافت‌های فرسوده، تاریخی و سکونتگاه‌های غیر رسمی تسهیلات بانکی این طرح تعلق می‌گیرد.

وی افزود: تمامی مالکین در بافت‌های فرسوده، تاریخی و سکونتگاه‌های غیر رسمی در کلیه شهرهای استان خوزستان اعم از اینکه فاقد مسکن باشند یا خیر و همچنین انبوه‌سازان و سازندگان مسکن مشروط به داشتن سند مالکیت عرصه، می‌توانند به هر تعداد واحد که پروانه ساختمانی یا پیش پروانه ساختمانی از شهرداری اخذ کرده باشند از تسهیلات جهش تولید مسکن بهره‌مند شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: این تسهیلات در شهر اهواز تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان و سایر شهرستان‌ها تا سقف ۳۵۰ میلیون تومان با نرخ ۱۲درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله خواهد بود.

رضایی بیان کرد: مطابق با قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، حداقل تخفیف عوارض پروانه ساختمانی در بافت‌های ناکارآمد، ۵۰ درصد است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا