مجله خبری

بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زده کرمانشاه به پایان رسید

ساختمان آنلاین؛ علیرضا تابش  در خصوص روند بازسازی واحد‌های مسکونی سیل‌زده استان، اظهارکرد: بیش از ۳۵۰۰ واحد مسکونی در استان کرمانشاه در سیل ابتدای سال ۹۸ آسیب دیدند که ۲۰۰۰ واحد آن احداثی و ۱۵۰۰ واحد آن تعمیری شناسایی شدند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه واحد‌های تعمیراتی چندین ماه گذشته به اتمام رسید از اتمام و بهره برداری ۲۰۰۰ واحد مسکونی احداثی کرمانشاه خبر داد و گفت: ۲۰۰۰ واحد مسکونی نیز از جمله آسیب دیدگان معیشتی بودند که به آن‌ها تسهیلات معیشتی پرداخت شد.

تابش توضیح داد: در مجموع ۵۳ میلیاردتومان بلاعوض و ۱۴۰ میلیاردتومان تسهیلات به سیل زدگان استان پرداخت شد.

به گفته وی، علاوه بر پرداخت تسهیلات کم بهره و بلاعوض، ۱۵ میلیاردتومان نیز به بازسازی زیربنایی تعلق گرفت.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین یادآور شد: تفاهم نامه‌ای با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه به انعقاد رسید تا ۲۰۰۰ واحد مسکونی برای محرومان استان کرمانشاه روستا‌ها و شهر‌های مستعد با اولویت افراد تحت پوشش کمیته امداد احداث شود، این واحد‌ها یکساله احداث خواهند شد که به ازای هر واحد ۵۰ میلیون تومان وام و ۳۰ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شود که این تسهیلات از سوی سازمان برنامه و بودجه پرداخت خواهد شد.

تابش در خصوص مقاوم سازی ساختمان‌های کرمانشاه اعلام کرد: در استان تا قبل از زلزله سال ۹۶ کرمانشاه، ۳۶ درصد ساختمان‌ها مقاوم‌سازی شده بودند که هم اکنون مقاوم سازی واحد‌های مسکونی روستایی و همچنین واحد‌های مسکونی در شهر‌های کوچک به ۶۰ درصد رسیده است.

وی تصریح کرد: با مقاوم سازی دیگر ساختمان‌های موجود در استان، در آن استان حادثه خیز، کمتر شاهد خسارات خواهیم بود که امید است مقاوم سازی تمامی ساختمان‌های استان در زمان مقرر انجام شود.

تابش در عین حال، همکاری و مشارکت مردم را در جریان بازسازی‌ها، مثبت ارزیابی کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا