بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

بازار مسکن زنجان در رکود به سر می‌برد

به گزارش ساختمان آنلاین:  سیدابوالفضل طاهری در رابطه با وضعیت قیمت مسکن در زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر بازار راکد است و خرید و فروش چندانی در بازار اتفاق نمی‌افتد. همواره در این فصل معاملات کمتری نسبت به تابستان اتفاق می‌افتد و بازار به رکود می‌رود.

وی افزود: بر اساس بخشنامه ارسالی در سال‌جاری، اجاره‌بها مسکن در تهران ۲۵، در کلان‌شهرها ۲۰ و در دیگر شهرها ۱۵ درصد می‌تواند افزایش داشته باشد.

این مسئول با بیان اینکه زنجان جزو شهرهایی است که افزایش اجاره‌بهای ۲۰ درصدی داشت، ادامه داد: افزایش اجاره‌بها اغلب به درخواست صاحبخانه اتفاق می‌افتد و اتحادیه مشاوران مسکن نمی‌تواند بر آن نظارت و یا دخالتی بکند.

طاهری تصریح کرد: بر اساس بخشنامه صادره، امسال صاحبخانه‌ها به دلیل کرونا اجازه ندارند، پس از پایان قرارداد مستاجر خود را تغییر دهند مگر این مهم به درخواست مستاجر اتفاق بیفتد.

رئیس اتحادیه مشاوران مسکن زنجان خاطرنشان کرد: اینکه گفته می‌شود در استان زنجان قیمت خانه نسبت به سایر شهرها گران‌تر است، درست نبوده و قیمت مسکن در زنجان با شهرهایی که جمعیتی برابر با زنجان دارد، متناسب است.

ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا