بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

تاثیر قطعی پیام‌رسان‌های محبوب بر بازار مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد،در بازار مسکن همچنان گروه اصلی خریداران را متقاضیان سرمایه‌ای ملک تشکیل می‌دهند و اگر جز این بود، احتمالا این بازار در یک ماه گذشته به کلی تعطیل می‌شد. به گفته واسطه‌های ملکی تنها گروهی از خریداران سرمایه‌ای مسکن هستند که قصدشان برای تبدیل دارایی نقدی به ملک جدی است و از طرفی چون قصد سکونت در آن را ندارند، از حساسیت‌های ویژه خریداران مصرفی مسکن مبرا هستند و به طور کلی راحت‌تر خرید می‌کنند.

اما تعداد معدود متقاضیان تبدیل به احسن مسکن که از جنس تقاضای مصرفی در این بازار به حساب می‌آیند در هفته‌های اخیر به دلیل عدم دسترسی به واسطه‌های ملکی از طریق پیام‌رسان‌های پرکاربرد نظیر واتس‌اپ، عملا قید جست‌وجو را زده و جست‌وجوی خود را به زمان دیگری موکول کرده‌اند.

کارکرد اصلی پیام‌رسان‌ها در بازار مسکن جدای از ظرفیتی که برای انتشار آگهی‌های ملکی در گروه‌ها و کانال‌های مجازی ایجاد می‌کند، این است که متقاضیان مصرفی امکان تماشای تصاویر متعدد و حتی فیلمی از ملک مورد بررسی را دارند. به طور معمول بازدیدکنندگان پیش از اینکه برای بازدید حضوری اقدام کنند، از ظرفیت بازدید مجازی استفاده می‌کنند و اگر مطلوبیت حداقلی را داشته باشد، آنگاه واحد را از نزدیک بازدید می‌کنند. اما قطعی پیام‌رسان‌های پرکاربرد سبب شده عملا ارتباط واسطه‌ها و متقاضیان ملکی به سهل‌ترین شیوه ممکن برقرار نباشد و آسیب این موضوع به شکل انصراف معدود متقاضیان مصرفی از خرید ملک در بازار مسکن نمود پیدا کرده است.

Untitled-1

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا