بورس و بازارمجله خبری

ویژگی فایل‌ها در بازار اجاره زمستان

به گزارش ساختمان آنلاین:  کاهش تقاضای جابه‌جایی در فصل سرد سال سبب شده عرضه آپارتمان‌های اجاری که موجران آنها قصد عرضه به صورت رهن کامل را دارند، افزایش یابد.

13

در نیمه دوم سال به شکل سنتی تقاضای اجاره آپارتمان کاهش می‌یابد و در این بین آذر و دی‌ماه هر سال به اذعان واسطه‌های فعال در بازار اجاره، اغلب سردترین ماه‌های این بازار به لحاظ میزان مراجعه متقاضیان به شمار می‌آیند. این وضعیت سبب شده موجران حاضر در مقطع کنونی متناسب با تقاضای مستاجران، آپارتمان‌های خود را به صورت «رهن کامل» عرضه کنند تا بلکه به این ترتیب زمان انتظار آنها در صف اجاره کوتاه‌تر شود و زودتر بتوانند با مستاجر قرارداد منعقد کنند.  اگرچه جهش اجاره‌بها در سال گذشته سبب شد اجاره‌های پیشنهادی موجران از استطاعت مستاجران فاصله زیادی بگیرد و به همین خاطر به طور مقطعی تقاضای رهن کامل از ناحیه مستاجران کاهش پیدا کرد، اما امسال وضعیت بازار اجاره تا حدودی متفاوت است و مستاجران تلاش کرده‌اند کسری نقدینگی خود برای رهن کامل آپارتمان را از طریق وام یا به هر شکل ممکن دیگر جبران کنند تا بتوانند با رهن کامل آپارتمان، به جای پرداخت اجاره ماهانه، اقساط وامی را که بابت افزایش ودیعه خود دریافت کرده‌اند پرداخت کنند.

بررسی گروه‌های متراژی که آپارتمان‌های رهن کامل در آنها عرضه شده نشان می‌دهد تقاضای رهن کامل که قبلا در گروه املاک بزرگ‌متراژ به مراتب بیشتر بود، در هفته‌های اخیر در بازار آپارتمان‌های تا 100 مترمربع نیز افزایش یافته و مستاجران از طبقات متوسط درآمدی نیز گزینه‌های متعددی برای بازدید و انتخاب از میان آنها دارند.

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا