بورس و بازارمجله خبری

تقاضای سرمایه‌‌ای در بازار آپارتمان‌‌های نقلی

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، دو ویژگی مهم آپارتمان‌‌های ریزمتراژ و به اصطلاح نقلی که موجب می‌شود تقاضای سرمایه‌‌ای به خرید آنها تمایل داشته باشد، یکی ناظر بر حدود قیمتی آنها و دیگری مربوط به میزان تقاضای موثر خرید این واحدها است. آپارتمان‌‌های نقلی این امکان را به متقاضیان خرید سرمایه‌‌ای ملک می‌دهد که با حداقل نقدینگی ممکن برای ورود به بازار ملک مهیا شوند.

در مناطق بسیاری از شهر حتی با فروش خودرو و انضمام مبالغی به صورت وام، نقدینگی کافی برای خرید آپارتمان‌‌های زیر ۵۰ مترمربع فراهم می‌شود. البته تامین بخشی از کسری بودجه خریدار از طریق رهن و اجاره ملک نیز میسر است. به این ترتیب آپارتمان‌‌های ریزمتراژ همواره یکی از گزینه‌های اصلی پیش روی متقاضیان خرید سرمایه‌‌ای ملک بوده است. ویژگی دوم این واحدها نیز نقدشوندگی بالای آنهاست که موجب می‌شود هر زمان سرمایه‌‌گذار تصمیم به خروج از بازار ملک بگیرد، بتواند حتی با وجود رکود احتمالی در کمترین زمان ممکن نسبت به فروش واحد خود اقدام کند. از آنجا که این واحدها به دلیل محدودیت متراژ در مجموع در زمره آپارتمان‌‌های قیمت‌‌پایین بازار مسکن دسته‌بندی می‌شوند و از سوی دیگر انتخاب اصلی خانه اولی‌‌ها هستند، خریداران غیرمصرفی می‌‌دانند فروش آپارتمان‌‌های نقلی در هر صورت برایشان به مراتب آسان‌‌تر از فروش واحدهای میان و بزرگ‌‌متراژ است. در جدول زیر قیمت پیشنهادی فروش ۴۰ فایل جدید از گروه آپارتمان‌‌های تا ۵۰ مترمربع از مناطق مختلف شهر تهران گردآوری شده است.

Untitled-1

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا