مجله خبریصنایع ساختمانیفن آوری های ساختمانی

نرخ استهلاک ساختمان‌ها چقدر است؟

معاون شهردار تهران در خصوص صدور پروانه ساختمانی گفت: بعد از فرآیند چندین ساله کاهش صدور پروانه تعداد پروانه های ساختمانی در تهران نسبت به سال قبل افزایش ۱۵۰۰ تایی داشته است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از دانشجو، حمیدرضا صارمی معاون شهردار تهران در آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۵۰۰ واحد مسکونی در تهران گفت: سال گذشته که علیرضا زاکانی شهردار تهران بحث مداخله تعریف شده در بخش مسکن را بر عهده گرفت و مدیریت آن را آغاز کرد، اتفاقات مهمی شکل گرفت.

وی با بیان اینکه در شهر تهران اگر نرخ استهلاک ساختمان ها را ۲ درصد بگیریم و با توجه به وجود یک میلیون پارسل در شهر تهران، عمر ساختمان ها را نیز ۵۰ سال در نظر بگیریم باید سالانه ۲۰ هزار پروانه ساختمانی صادر شود، گفت: این در حالی است که در سال های ۹۷ تا ۱۴۰۰ تعداد صدور پروانه های ساختمانی به ۵۰۰۰ پروانه رسیده بود.

معاون شهردار تهران ادامه داد: این موضوع نشان می دهد راهبرد شهردار تهران در مداخله بخش مسکن یک ضرورت بوده و این مداخله باعث شده شهرداری تا سقف ۸۰ هزار واحد مسکونی را در بخش های مختلف مدیریت کند.

صارمی با تاکید بر اینکه شهرداری تهران مداخله مستقیم در امر مسکن ندارد، گفت: بعد از فرآیند چندین ساله کاهش صدور پروانه تعداد پروانه های ساختمانی در تهران نسبت به سال گذشته افزایش ۱۵۰۰ تایی داشته و پیش بینی می شود تا پایان سال به حدود ۸۰۰۰ پروانه برسد.

معاون شهردار گفت: بی تردید ساخت و ساز‌هایی که مدیریت می کنیم تمام استاندارد‌های لازم در آنها رعایت می شود.

همچنین در ادامه این مراسم قدرت الله محمدی مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران گفت: با عنایت به دستور ویژه ای که شهردار تهران به بنده داده بودند از ابتدای انجام وظیفه در سازمان آتش نشانی به صورت ویژه مشکلات انباشته ۱۰ سال گذشته در حوزه معیشت پرسنل در دستور کار قرار گرفت.

به گفته محمدی، ۱۸ مشکل موجود برای پرسنل احصا شد که شاکله اصلی حل این مشکلات موضوع مسکن بود که در صورت حل آن سایر مشکلات نیز مرتفع می شد.

وی ادامه داد: از ۵۳۰۰ نفر پرسنل آتش نشانی ۴۰۰۰ نفر فاقد مسکن داریم که اغلب در حاشیه شهر تهران اجاره نشین هستند و بیش از یک سوم حقوق دریافتی آنها هزینه اجاره مسکن آنها می شود.

محمدی ادامه داد: کارگروه قرارگاه مسکن در سازمان آتش نشانی تشکیل و تامین ۴۰۰۰ واحد مسکونی پرسنل هدف گذاری شد. تعاونی های مسکن اغلب در تامین مسکن ناکام بودند لذا فرمولی که بتواند زودتر مسکن ها را تحویل پرسنل دهد مشارکت بخش خصوصی بود که قرار شد موضوع مسکن آتش نشانان در این باره حل و فصل کنیم و ظرف مدت ۱۸ ماه مسکن به پرسنل تحویل داده شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا